GOG również ma problemy? Sklep zwolnił wielu pracowników

GOG również ma problemy? Sklep zwolnił wielu pracowników

Ostatni miesiąc przepełniony był informacjami o zwolnieniach w branży gier, które dotknęły m.in. Activision Blizzard. Okazuje się, że w cieniu tych wydarzeń ze swoimi kłopotami zmaga się należący do CD Projekt, czyli wydawcy Wiedźmina 3, polski internetowy sklep z grami GOG. Chociaż firma w oficjalnym oświadczeniu potwierdziła powyższe rewelacje, to niestety w żaden sposób nie odniosła się do powodów uszczuplenia kadry. W przeciwieństwie do jednego z byłych już pracowników GOG, który w rozmowie z Kotaku przyznał, iż sklep boryka się z problemami finansowymi. „Zwalnianie ludzi nigdy nie jest łatwą decyzją. Od października ubiegłego roku dokonujemy zmian w niektórych zespołach, zwalniając kilkanaście stanowisk” - stwierdzono w przesłanej do Kotaku informacji.

Zwolnienia nie ominęły także polskiego GOG, który według nieoficjalnego źródła miał pożegnać 10% kadry.

Co ciekawe jednocześnie przyznano, że od chwili rozpoczęcia tego procesu do pracy przyjęto dwa razy więcej ludzi, a obecnie do obsadzenia wciąż pozostają wolne miejsca. Nie wiemy ile dokładnie osób pożegnało się ze swoimi posadami, ale źródło Kotaku wskazuje, iż kadra uszczupliła się o mniej więcej 10%. „Powiedziano nam, iż to decyzja natury finansowej. Przychody GOG były mniejsze niż wcześniej, a my znaleźliśmy się na granicy bycia pod kreską. Wiem, iż luty to paskudny miesiąc szczególnie patrząc na bardzo dobry styczeń. Byliśmy w trakcie ogólnej restrukturyzacji, lecz tak ogromne zwolnienia nigdy jeszcze nie miały miejsca w historii firmy” - powiedział były przedstawiciel GOG.

Oczywistym powodem takiej sytuacji może być rosnąca konkurencja w postaci Epic Games Store, który oferuje lepsze stawki dla producentów wydających u nich swoje tytuły. Dotychczasowy standard zabierania 30% ze sprzedaży gry może odejść do przeszłości w obliczu 12% pobieranych przez Epic czy tylko 10% trafianych do kieszeni Discorda, również posiadającego własny cyfrowy sklep. Dodatkowo GOG nie posiada tak znaczącej liczby tytułów, jak chociażby Steam i z racji początków działalności dla wielu nadal kojarzy się z retro produkcjami, które do drogich raczej nie należą. Miejmy jednak nadzieję, iż rodzima platforma upora się z ewentualnymi problemami i szybko będzie mogła cieszyć się z większych zysków.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GOG również ma problemy? Sklep zwolnił wielu pracowników

 0