Gogle od Apple pokryte 18-karatowym złotem. Nawet nie pytajcie o cenę

Gogle od Apple pokryte 18-karatowym złotem. Nawet nie pytajcie o cenę

Marka Caviar, znana z produkcji luksusowych smartfonów oraz akcesoriów elektronicznych, przedstawiła swój nowy projekt. Ich ofertę rozszerzają gogle Apple Vision Pro, ale w wersji, którą przyozdabia 18-karatowe złoto oraz opaska ze specjalnej skóry. Cena za taki gadżet jest ponad 11-krotnie wyższa od tej, którą Apple ustaliło dla "zwykłych" gogli.

Apple Vision Pro Caviar Edition - bardziej luksusowo się już nie da

Gogle Apple Vision Pro wywołały niemałe emocje wśród fanów technologii. Nie tylko dlatego, że są wręcz naszprycowane nowoczesną i zaawansowaną technologią, ale również ze względu na swoją cenę. Jeśli jeszcze nie wiecie, gigant z Cupertino ustalił cenę Vision Pro na 3499 dolarów. Przy uwzględnieniu obecnego kursu oraz po doliczeniu podatku, możemy spodziewać się u nas wyceny w okolicach 20 tysięcy złotych. Jak się okazuje, nie jest to ostateczna kwota, jaką można zapłacić za ten gadżet.

Apple Vision Pro Caviar Edition przyozdobione są 18-karatowym złotem. Jego łączna ilość wykorzystana w projekcie to ponad 1,5 kilograma.

Swoją własną wersję gogli Vision Pro przygotowała marka Caviar. Już teraz w jej ofercie możemy znaleźć luksusowe smartfony, słuchawki oraz inne akcesoria elektroniczne, których cen.. chyba lepiej nie poznawać.

Użyto aż 1,5 kilograma złota

Jak już wiecie z tytułu, Apple Vision Pro Caviar Edition (nazywane również CVR Edition) przyozdobione są 18-karatowym złotem. Jego łączna ilość wykorzystana w projekcie to ponad 1,5 kilograma (!). Najwięcej odnajdziemy go na przodzie, ponieważ stworzona została z niego praktycznie cała osłona samych gogli. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o luksusowe dodatki. Opaska na głowę została wykonana ze skóry Connolly, stosowanej również w samochodach Rolls-Royce.

Warto jeszcze wspomnieć, że wersja Caviar Edition oferuje dodatkową prywatność w postaci ruchomej i zdejmowalnej osłony przedniej części gogli. Chodzi o to, że Vision Pro posiadają funkcję EyeSight, która pokazuje nasze oczy na zewnętrznym ekranie, gdy ktoś się zbliża, co powoduje wrażenie transparentności samych gogli. Dzięki wspomnianej osłonie można całkowicie "zablokować" tę funkcję.

To ile trzeba zapłacić za Apple Vision Pro Caviar Edition? Spodziewana cena początkowa to aż 39 900 dolarów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu ponad 162 tysiące złotych.

Caviar wyprodukuje tylko 24 egzemplarze takich gogli. Ich premiera zaplanowana jest na jesień 2024 roku. Jak zawsze, sekcja komentarzy jest do waszej dyspozycji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gogle od Apple pokryte 18-karatowym złotem. Nawet nie pytajcie o cenę

 0