Gogle Vision Pro zostaną wydane w innych krajach jeszcze przed czerwcem?

Gogle Vision Pro zostaną wydane w innych krajach jeszcze przed czerwcem?

Regularna sprzedaż Vision Pro ruszy już 2 lutego. Sęk w tym, że w pierwszej kolejności gogle będą dostępne jedynie dla klientów w Stanch Zjednoczonych. Teraz znany analityk, Ming-Chi Kuo, przedstawił powód, dla którego Vision Pro mogą trafić do sprzedaży na innych rynkach przed czerwcem tego roku.

Apple Vision Pro jeszcze przed tegorocznym WWDC?

Rynek gogli VR to dla Apple zupełna nowość, co może być jedną z przyczyn tego, że początkowo Vision Pro trafią do sprzedaży wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych. Tym samym Apple może chcieć między innymi uniknąć większego ryzyka związanego z wypuszczeniem na rynek gogli. To pierwsza generacja i jednocześnie pierwszy tego rodzaju produkt Apple'a, więc zapewne wymaga nadzwyczaj dużo starań, a ryzyko, że coś pójdzie nie tak wciąż istnieje. Sprzedaż gogli tylko na rodzimym rynku może być zatem dobrą taktyką, ale jedynie na początek. Chcąc zarabiać Apple będzie musiało prędzej czy później zdecydować o rozpoczęciu sprzedaży Vision Pro także w innych krajach. I chociaż mapa drogowa firmy w tej kwestii nie jest nam jeszcze znana, to możliwe, że sprzęt zostanie wprowdzony na innych rynkach jeszcze przed czerwcem. Takie informacje przedstawił Ming-Chi Kuo. Analityk twierdzi, że Apple może mieć korzyści z wydania gogli w innych krajach jeszcze przed tegoroczną odsłoną wydarzenia Worldwide Developers Conference.

Analityk twierdzi, że Apple może mieć korzyści z wydania gogli w innych krajach jeszcze przed tegoroczną odsłoną wydarzenia Worldwide Developers Conference.

Kuo argumentuje tę teorię tym, że podczas WWDC 2024 Apple planuje podzielić się większą ilością szczegółów dotyczących systemu visionOS z deweloperami z całego świata. Jeżeli przed tym wydarzeniem gogle będą dostępne w sprzedaży nie tylko w USA to Apple mogłoby promować w czasie swojej konferencji globalny rozwój ekosystemu visionOS.

Vision Pro początkowo wyłącznie w USA. Dlaczego?

Kuo podał również powody, dla których Apple nie wypuści na razie Vision Pro poaz Stanami. Po pierwsze firma ma dysponować ograniczoną dostawą początkową. Apple ma też chcieć w pierwszej kolejności zadbać o sprawną sprzedaż w USA.

Ostatnią z przyczyn jest konieczność modyfikacji alogrytmów, aby dostosować je do przepisów obowiązujących w innych krajach, co rzecz jasna wymaga nie tylko rozeznania, ale również i czasu. Pozostaje tylko pytanie, gdzie Apple będzie chciało wprowadzić Vision Pro i czy na tej liście znajduje się również nasz kraj.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gogle Vision Pro zostaną wydane w innych krajach jeszcze przed czerwcem?

 0