GoldenEye 007. Poznaliśmy datę premiery odświeżonej wersji na konsole. Gra trafi do Xbox Game Pass

GoldenEye 007. Poznaliśmy datę premiery odświeżonej wersji na konsole. Gra trafi do Xbox Game Pass

GoldenEye 007, klasyk z konsoli Nintendo 64 został zapowiedziany we wrześniu zeszłego roku. Teraz dowiedzieliśmy się, iż reedycja trafi na nowe platformy sprzętowe jeszcze w styczniu.

GoldenEye 007, który pierwotnie trafił na konsolę Nintendo 64 w 1997 roku, zadebiutuje w nowej wersji na Xboxa One, Xboxa Series X/S oraz Nintendo Switch 27 stycznia. Użytkownicy Nintendo Switch do zagrania potrzebują aktywnej usługi Nintendo Switch Online + Expansion Pack, podczas gdy graczom z Xboxów wystarczy Xbox Game Pass, w którym gra pojawi się już w dniu debiutu. Wersja Xbox będzie zremasterowaną edycją zawierającą alternatywne opcje sterowania, osiągnięcia, 16:9 i rozdzielczość 4K Ultra HD.

GoldenEye 007 pojawi się na konsolach Xbox i Nintendo Switch, a także Xbox Game Pass 27 stycznia.

Co ciekawe wydanie na konsolę Nintendo zawiera multiplayera, z kolei takiego trybu nie umieszczono na Xboxach. Będzie można za to bawić się na podzielonym ekranie. Sam remaster, jeżeli można go tak w ogóle nazwać, wizualnie nie różni się znacząco od oryginału i zawiera jedynie skromne ulepszenia, w praktyce przypominając poprawiony port przeniesiony na współczesny sprzęt. Za przygotowanie nowego portu odpowiada studio Rare, które opracowało pierwowzór. GoldenEye 007 pomyślany o Nintendo 64 jest klasycznym pierwszoosobowym shooterem, w którym kierujemy poczynaniami agenta Jamesa Bonda.

GoldenEye 007 bazuje na filmie o tym samym tytule z Pierce Brosnanem w roli Jamesa Bonda. Grę stworzyła niedoświadczona złożona z 10 osób, z czego 8 nie miało doświadczenia w branży gamingowej. Produkcja zebrała jednak pozytywne oceny recenzentów i została pozytywnie odebrana przez graczy, sprzedając się w przeszło 8 milionach kopii. Udostępnienie portu na sprzęt nowej generacji to bardzo dobry ruch ze strony Microsoftu i Nintendo, który pozwoli przypomnieć starszym graczom tego klasyka.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GoldenEye 007. Poznaliśmy datę premiery odświeżonej wersji na konsole. Gra trafi do Xbox Game Pass

 0