Google Assistant wkrótce może trafić na urządzenia z iOS

Google Assistant wkrótce może trafić na urządzenia z iOS

Google robi co tylko może, by dotrzeć do jak największej bazy użytkowników ze swoim cyfrowym asystentem, a w tym tygodniu szykuje bardzo znaczący ruch w stronę globalnej dominacji.

Jak wynika z najnowszych doniesień, gigant z Mountain View planuje udostępnić Assistanta na urządzeniach Apple. Portal Android Police, który uznać można za wiarygodne źródło informacji z rynku mobilnego, donosi, że w trakcie konferencji Google I/O, która planowana jest na bieżący tydzień, możemy doczekać się zapowiedzi Google Assistant na systemie operacyjnym iOS. Początkowo cyfrowy asystent dostępny ma być jedynie na amerykańskim rynku, ale spodziewać można się, że z czasem wypuszczany będzie w kolejnych krajach. Assistant trafić ma na mobilny system firmy z Cupertino w postaci samodzielnej aplikacji, która trafi do sklepu App. Z informacji uzyskanych od źródła tego przecieku wynika, że Assistant na urządzeniach z iOS zapewni połączenie funkcjonalności czatu dostępnego w ramach Google Allo oraz możliwości obsługi sprzętu komendami głosowymi znanej z androidowych telefonów.

Cyfrowy asystent od Google może lada moment trafić na urządzenia Apple z iOS, zapewne będzie to jednak jego okrojona pod względem funkcjonalności wersja

Niestety na chwilę obecną to praktycznie jedyne szczegóły jakie poznaliśmy w tej sprawie, ale udostępnienie Google Assistant na iOS wydaje się już praktycznie tylko kwestią czasu. Co prawda zapowiedź w ramach Google I/O nie została jeszcze potwierdzona, ale konferencja deweloperska wydaje się być bardzo dobrą okazją do takiego ogłoszenia. Tym bardziej, że w zeszłym tygodniu udostępniono już stosowne narzędzia dla deweloperów. Osobną sprawą pozostaje potencjalny sukces Assistant na iOS, gdzie użytkownicy od wielu lat przyzwyczajeni są do Siri, a znając podejście Apple, może ono uniemożliwić głęboką integrację asystenta Google z własnymi urządzeniami, faworyzując własne rozwiązanie. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia, kiedy to na platformę iOS trafił asystent Cortana od Microsoftu, którego także mocno okrojono względem windowsowej wersji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Assistant wkrótce może trafić na urządzenia z iOS

 0