Google Bard lepiej rozumie wideo YouTube. Może wyjaśnić lub podać szczegóły z filmu

Google Bard lepiej rozumie wideo YouTube. Może wyjaśnić lub podać szczegóły z filmu

Google pochwaliło się, że zwiększyło możliwości swojego chatbota AI. Firma zdecydowała się rozszerzyć możliwości Barda w zakresie lepszego rozumienia treści wideo YouTube. Dzięki temu Bard będzie bardziej przydatny w wydobywaniu lub wyodrębnianiu istotnych informacji z tego ogromnego zasobu wideo i ujawnianiu potrzebnych nam informacji znacznie szybciej, niż było to wcześniej możliwe, bez konieczności samodzielnego oglądania filmu. 

Na blogu Google Bard udostępniono informację o lepszym zrozumieniu treści YouTube przez sztuczną inteligencję. Najwyraźniej Google wsłuchuje się w głosy użytkowników swoich narzędzi i „słyszał, że chcemy głębszego zaangażowania w filmy z YouTube”. Aby zapewnić to głębsze zaangażowanie, Google twierdzi, że wprowadza nowe możliwości do rozszerzenia Bard na YouTube, umożliwiając mu prowadzenie bogatszych rozmów na temat filmów.

Google Bard lepiej rozumie wideo YouTube. Może wyjasnić lub szczegóły z filmu

To najwyraźniej dopiero początek, jeśli chodzi o integrację Bard i YouTube. Jeśli chodzi o praktyczne wykorzystanie tych nowych możliwości, Google podaje przykład użytkownika poszukującego instrukcji pieczenia ciasta. Ten szukał sposobu na zrobienie ciasta z oliwą z oliwek i zamiast oglądać film w poszukiwaniu liczby jaj wymaganych w przepisie, może, zamiast tego, zapytać Barda o tę informację, oszczędzając w ten sposób sporo czasu.

Po upewnieniu się, że mamy włączone rozszerzenie YouTube, dość łatwo jest zapytać Barda o filmy. Google wyświetla inne przykładowe zapytania dotyczące filmów, takie jak „Znajdź filmy wideo przedstawiające, jak szybko usunąć sok winogronowy z wełnianego dywanika” lub „Pokaż mi filmy w YouTube dotyczące inspirujących przemówień drużbów i daj mi wskazówki, jak napisać własne” oraz „Kupiłem figę fiołkową, znajdź mi filmy na YouTube, jak się nią opiekować”.

Sztuczna inteligencja Bard od Google początkowo spotkała się z krytyką, a konkurencyjne firmy technologiczne wskazywały kiepską funkcjonalność, liczne wady i stosunkowo słabą wydajność pod względem różnych wskaźników tego chatbota AI. Korzystanie z obszernych i ekskluzywnych narzędzi i produktów Google, takich jak YouTube, może być jednak dla Barda gamechangerem. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Bard lepiej rozumie wideo YouTube. Może wyjaśnić lub podać szczegóły z filmu

 0