Google Chrome ma zużywać jeszcze mniej pamięci. Pomoże specjalny tryb

Google Chrome ma zużywać jeszcze mniej pamięci. Pomoże specjalny tryb

Google Chrome to przeglądarka, która lubi zjadać pamięć RAM, a także inne zasoby urządzenia - procesor oraz dysk. Wprawdzie producent w ciągu ostatnich lat, a zwłaszcza w 2023 r. poczynił na tym polu pewne postępy, to nadal są one niewystarczające. Dlatego niebawem Google sprawdza kolejne narzędzie.

Google Chrome potrafi zamulić na słabszym sprzęcie, co wynika z faktu wysokiego zapotrzebowania na RAM i może być to odczuwalne np. gdy posiadamy 8 GB lub nawet mniej. Tymczasem Google wkrótce zapewni użytkownikom większą kontrolę nad oszczędzaniem pamięci w przeglądarce Chrome za pomocą specjalnego narzędzia. Mowa o trybie oszczędzania pamięci oferującym trzy opcje do wyboru: umiarkowany, czyli taki, w którym karty zostaną uśpione po dłuższym czasie nieaktywności, w ten sposób powstanie równowaga między zużyciem energii a aktywnością kart.

Google testuje tryb oszczędzania pamięci, który pomoże zmniejszyć zapotrzebowanie na zasoby komputera.

Google Chrome ma zużywać jeszcze mniej pamięci. Pomoże specjalny tryb
 

Drugi wariant zrównoważony przenosi karty do trybu nieaktywności po krótszym czasie. Ostatnia opcja maksymalna przenosi karty w tryb nieaktywności po możliwie najkrótszym czasie, co najbardziej zminimalizuje zużycie energii, choć będzie wymagać częstszego przeładowywania kart.

Ogółem Tryb oszczędzania pamięci w przeglądarce Chrome ma na celu zapewnić to, że aktywne karty zyskają więcej zasobów, co odbędzie się poprzez dezaktywację kart w tle, które nie były ostatnio odwiedzane.

Tryb oszczędzania pamięci to nie jedyna opcja, bowiem Google oznaczy nieaktywne karty - pojawi się na nich kropkowane kółko, co będzie oznaczać, że są one uśpione i nie zużywają zasobów urządzenia. Na razie wszelkie nowości są testowane w wersji Canary i nie wiadomo, kiedy trafią do finalnego wydania Chrome.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Chrome ma zużywać jeszcze mniej pamięci. Pomoże specjalny tryb

 0