Google Chrome otrzymał pięć nowości dla paska adresu

Google Chrome otrzymał pięć nowości dla paska adresu

Najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie otrzymała kilka ważnych aktualizacji paska adresu. Google ogłosiło pięć z nich, a wszystkie mają na celu usprawnienie korzystania z tego elementu.

Inteligentniejsze autouzupełnianie

Po pierwsze, autouzupełnianie stało się inteligentniejsze. Wcześniej Chrome automatycznie uzupełniał adresy URL w pasku adresu tylko wtedy, gdy wpisano ich początek poprawnie. Ale teraz, zaczynając od desktopów, pasek adresu będzie automatycznie uzupełniał adresy URL na podstawie dowolnego słowa użytego wcześniej do wyszukiwania witryny. Jak widzimy w przykładzie Google, jeśli w przeszłości szukaliśmy „lotów” i trafiliśmy na Loty Google, przeglądarka automatycznie uzupełni adres URL Lotów Google, gdy ponownie będziemy szukać „lotów”.

Najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie otrzymała kilka ważnych aktualizacji paska adresu.

Inteligentniejsze autouzupełnianie

Sugerowania popularnych stron

Kolejną ciekawą nową funkcją jest zdolność przeglądarki Chrome do sugerowania popularnych stron, nawet jeśli nigdy ich nie odwiedzaliśmy lub wpisaliśmy błędnie adres URL. Przykład podany przez Google pokazuje, że jeśli zaczynamy wpisywać „googleea”, na liście rozwijanej pojawia się sugestia Google Earth.

Sugerowania popularnych stron

Automatyczna korekta literówek

Pasek adresu otrzymał także automatyczną korektę literówek, czego raczej nie trzeba wyjaśniać. Ta funkcja jest już dostępna w przeglądarce Chrome na komputerach stacjonarnych, urządzeniach z Androidem i iOS.

Automatyczna korekta literówek

Przeszukiwać folderu zakładek z paska adresu

Następnie możemy przeszukiwać foldery zakładek bezpośrednio z paska adresu, na komputerze i telefonie komórkowym. Wystarczy, że w wyszukiwaniu wpiszemy nazwę folderu, a otrzymamy sugestie z tej kolekcji.

chrome

Ulepszonemu układ

To nie koniec, bo Google twierdzi, że pasek adresu przeglądarki Chrome jest teraz łatwiejszy do odczytania dzięki ulepszonemu układowi wizualnemu, a także bardziej responsywny, dzięki czemu może wyświetlać wyniki od razu po rozpoczęciu pisania.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Chrome otrzymał pięć nowości dla paska adresu

 0