Google Chrome. Tryb ciemny oficjalnie dostępny dla użytkowników Windows 10

Google Chrome. Tryb ciemny oficjalnie dostępny dla użytkowników Windows 10

Najnowsza aktualizacja do Google Chrome przynosi nie tylko różnego rodzaju poprawki techniczne, ale także jedną dość istotną nowość, a mianowicie obsługę trybu ciemnego dla systemu Windows 10. Warto podkreślić, że najpierw dostęp do Dark Mode otrzymali w poprzednim wydaniu popularnej przeglądarki właściciele komputerów Mac, z kolei teraz przyszła wreszcie pora na użytkowników okienek. Co istotne, opcja włączenia trybu ciemnego nie jest dostępna bezpośrednio w Chrome. Dark Mode powinien uruchomić się automatycznie w sytuacji, gdy w ustawieniach Windows 10 włączyliśmy ciemne kolory dla całego systemu oraz zainstalowanych na nim programów. Niestety nie wszyscy obecnie mogą cieszyć się z udostępnionej nowinki, gdyż jest ona wprowadzana stopniowo.

W ramach najnowszej aktualizacji Google Chrome producent udostępnił tryb ciemny dla użytkowników Windows 10. 

Istnieje jednak szansa ręcznego włączenia Dark Mode, otóż klikamy prawym przyciskiem myszki na ikonę Chrome, a następnie wybieramy właściwości. Później w oknie tekstowym dopisujemy po spacji komendę force-dark-mode, a na koniec oczywiście zapisujemy zmiany i resetujemy przeglądarkę - tym oto sposobem tryb ciemny powinien być już aktywny. To dość istotna zmiana w programie amerykańskiego giganta, gdyż nie będziemy musieli już sięgać po odpowiednie rozwiązanie do Chrome Web Store. Trzeba też dodać, iż wbrew oczekiwaniom, Dark Mode nie dodaje czarnego koloru, tylko utrzymuje interfejs przeglądarki w czarnych barwach.

Google Chrome. Tryb ciemny oficjalnie dostępny dla użytkowników Windows 10

Wprowadzenie Dark Mode docenią osoby, którym lepiej korzysta się z przeglądarki w ciemniejszych barwach - osobiście coraz częściej doceniam taką opcję. Inną nowością wprowadzoną w ramach update 74 jest blokada automatycznego pobierania plików, które następowało z chwilą otwarcia odnośnika, a teraz będziemy musieli potwierdzić chęć pobrania danego pliku, co w ocenie twórców ma podnieść bezpieczeństwo. Z drugiej strony to również przydatna opcja w sytuacji, gdy przypadkowo nacisnęliśmy nie to, co powinniśmy. Samą aktualizację pobierzemy np. wybierając zakładkę pomocy i informacji o Google Chrome.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Chrome. Tryb ciemny oficjalnie dostępny dla użytkowników Windows 10

 0