Google Chrome w wersji na Androida z przydatną funkcją

Google Chrome w wersji na Androida z przydatną funkcją

Google Chrome w wersji na Androida regularnie wzbogaca się o nowe funkcje, niektóre wprost wzięte z wersji komputerowej, a część zarezerwowana tylko dla urządzeń mobilnych. Jedna z nowinek obejmuje tryb incognito.

Google Chrome w wydaniu Androidowym zawiera dodatek prywatności i bezpieczeństwa w trybie incognito, który blokuje sesję po zamknięciu przeglądarki internetowej. Gdy zechcemy wejść ponownie do karty w incognito, konieczne będzie przejście identyfikacji biometrycznej, jak ma to miejsce w iOS. W ten sposób każdy, kto zamierza wznowić przerwaną sesję incognito, będzie musiał najpierw wprowadzić wstępnie ustawioną metodę identyfikacji biometrycznej na Androidzie, aby zobaczyć zawartość karty, co jeszcze bardziej minimalizuje szanse na naruszenie prywatności lub bezpieczeństwa.

Google Chrome w wersji Androidowej zawiera opcję weryfikacji biometrycznej w trybie incognito. Pojawi się ona po zakończeniu sesji.

Google Chrome Android

Google wprowadził tę funkcję blokowania sesji incognito w ramach swoich 5 wskazówek, jak zachować bezpieczeństwo w Internecie dzięki sesji Chrome. Jednocześnie producent w ramach inicjatywy przypomina, jak zabezpieczyć swoje dane stosując synchronizację haseł z profilem Google. Dodatkowo powinniśmy co pewien czas czyścić historię wyszukiwania czy kasować pliki cookie, jeżeli nie korzystamy z trybu incognito. Dobrze, że tryb Google Chrome mający zapewniać anonimowe śledzenie jest ulepszany o przydatne rozwiązania.

Google Chrome na Androida testuje nowy sposób prezentowania treści na kartach. Zmiana obejmuje listę często odwiedzanych witryn internetowych, gdzie pojawiło się sporo zapytań do wyszukiwarki. Firma chce też umożliwić bezproblemowe otwieranie przeglądarki mobilnej w co najmniej dwóch oknach jednocześnie, na komputerze robimy to w kilka sekund paroma kliknięciami. Obecnie narzędzie jest w fazie testów i nie wiemy, kiedy ani czy w ogóle trafi do wersji finalnej. Z jakiej przeglądarki używacie na sprzęcie mobilnym? Dajcie znać w komentarzach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Chrome w wersji na Androida z przydatną funkcją

 0