Google Chrome w wersji mobilnej z przydatną funkcją

Google Chrome w wersji mobilnej z przydatną funkcją

Google Chrome w wersji mobilnej wzbogaci się o całkiem przydatną funkcję poprawiania literówek popełnionych w adresach URL. Wprowadzenie takiego rozwiązania obiecano na początku roku.

To koniec z błędami w adresach URL. Google Chrome ma na to rozwiązanie

Google Chrome w wydaniu na Androida i iOS będzie wyłapywać błędy w adresach URL i automatycznie sugerować poprawny odnośnik do strony internetowej. Takie rozwiązanie zaproponowano na początku 2023, gdy producent wprowadził ją do wersji desktopowej. Google twierdzi, że wykrywacz literówek w adresach URL pomoże osobom z dysleksją, nieznającym za dobrze języka lub po prostu popełniającym błędy, bo któż z nas ich nie robi?  Aktualizacja mobilnej wersji jest wdrażana stopniowo, więc nowa funkcja nie została udostępniona u każdego. Trzeba poczekać na swoją kolej.

Błędy w adresach URL w mobilnym Google Chrome odchodzą do przeszłości, dzięki automatycznemu korektorowi.

Google Chrome w wersji mobilnej z przydatną funkcją
 

To jednak nie wszystko. Oprócz pomocy w usuwaniu literówek w adresach URL Google udostępnia także kilka innych funkcji w Mapach Google. Aplikacja otrzymała tagi identyfikujące firmy należące do osób niepełnosprawnych, podobne do tagów używanych w przypadku przedsiębiorstw prowadzonych przez kobiety, osoby LGBTQ plus czy osoby czarnoskóre.

Google Chrome z odświeżonym interfejsem na 15. urodziny

Tymczasem we wrześniu Chrome otrzymał odświeżony interfejs i kilka innych usprawnień. Odmieniony interfejs dotyczy wersji desktopowej i na pierwszy rzut oka widać, iż zastosowano dodatkową paletę kolorów, jak również zmieniono wygląd ikon. Całość lepiej komponuje się z paskiem zakładek, narzędzi oraz kartami. Według Google chciano zapewnić lepszą czytelność.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Chrome w wersji mobilnej z przydatną funkcją

 0