Google już wkrótce pokaże własny odtwarzacz Android TV

Google już wkrótce pokaże własny odtwarzacz Android TV

30 września odbędzie się konferencja Google, na której gigant zaprezentuje swoje nowe urządzenia. Większość oczywiście spodziewa się ujrzeć nowe smartfony Pixel 5 i Pixel 4a 5G oiraz nowy inteligentny głośnik Nest, jednak to nie wszystko, bo według najnowszych przecieków, podczas prezentacji pojawią się również urządzenia typu Android TV o kodowej nazwie "Sabrina". Ma to być odpowiednik Xiaomi Mi Box, albo Amazon Fire TV po postacią wpinanego w port HDMI odtwarzacza w formacie klucza sprzętowego. Player oczywiście wyposażony został pilota i dostęp do pełnego zestawu aplikacji na Android TV. 

Podczas nadchodzącej konferencji Google zaprezentuje swój nowy odtwarzacz multimedialny Android TV. Tylko cena zdecyduje, czy urządzenie powalczy z popularnymi urządzeniami Xiaomi.

Według źródła przecieku, Google po raz kolejny zmieni markę Android TV - przywracając nazwę Google TV, którą posługiwało się przed przemianowaniem na Android TV. Ponownie zrobi się spory bałagan, ale w sumie to nic nowego, strategia nazewnictwa Google dla wielu pozostaje tajemnicą. Nowe urządzenie będzie napędzane przez Amlogic S905X2 SoC, na który składa się czterordzeniowy procesor Cortex-A53 i procesor graficzny Mali-G31MP2. Nie jest jasne, ile pamięci RAM i pamięci otrzyma urządzenie Google, ale mamy nadzieję, że dla płynnej pracy zobaczymy odpowiednio co najmniej 2 GB i 16 GB na aplikacje. 

Pilot zdalnego sterowania jest minimalistyczny i przypomina ten stosowany przez Amazona. Choć przycisków jest mało, znalazło się miejsce na dedykowane przyciski dla Netflixa i YouTube, przy czym ten pierwszy niewątpliwie pojawił się na pilocie po przekazaniu odpowiedniej ilości gotówki przez giganta streamingu. Oczywiście dodano również przycisk Asystenta Google, podobnie jak w przypadku wszystkich pilotów Android TV, które mają sterowanie głosowe. Przyciski głośności są dziwnie umieszczone z boku pilota, jakby na wzór smartfona i szczerze mówiąc, nie wyglądają na szczególnie wygodne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google już wkrótce pokaże własny odtwarzacz Android TV

 0