Google miało przekupić Activision, by zatrzymać prace na sklepem z aplikacjami

Google miało przekupić Activision, by zatrzymać prace na sklepem z aplikacjami

W sieci pojawiła się informacja, jakoby Google przekupiło Activision Blizzard, aby ten nie stworzył konkurencyjnego sklepu z aplikacjami. Do zarzutu odniósł się już Activision. Jakie jest stanowisko firmy?

Epic Games dwa lata temu pozwał Google, a ostatnio do sądu trafiła zredagowana wersja pisma. Dowiadujemy się z niego, że Google podobno wydało setki milionów dolarów, aby uniemożliwić innym firmom otwieranie własnych platform z aplikacjami. Powstałaby wówczas konkurencja, na którą firma nie może sobie pozwolić. Na liście jest Activision Blizzard, któremu jak podaje Reuters, Google zapłaciło 360 milionów dolarów w ciągu trzech lat. Korporacja zgodziła się również zapłacić studiu Riot Games odpowiadającemu za League of Legends czy Valoranta. W tym przypadku przelew miał wynieść 30 milionów dolarów w ciągu roku.

Epic zarzucił Google, że ten przekupił Activision Blizzard, by nie stworzył własnego sklepu z aplikacjami.

Pozew, w którym oskarża się Google o antykonkurencyjne działania na rynku urządzeń mobilnych, wymienia również Nintendo i Ubisoft, chodzi o 24 firmy, które rzekomo otrzymały pieniądze. Umowy z programistami podobno obejmowały publikowanie w serwisie YouTube oraz zniżki na reklamy, oraz usługi w chmurze. Dodatkowo Epic w pozwie dodał, iż Google rozważało przejęcie twórców Fortnite w celu zlikwidowania konkurencji. Google miało w tej sprawie kontaktować się z Tencent posiadającym 40% udziałów w Epic. Zarzuty są bardzo poważne a do sprawy odniosła się Lulu Cheng Meservey, wiceprezes Activision Blizzard ds. korporacyjnych, który w tweecie napisała, że zarzuty Epic zawarte w pozwie są nieprawdziwe.

"Epic zarzuca Google, partnerowi Activision Blizzard, że płaci nam za to, żebyśmy z nimi nie konkurowali. Żeby było jasne: to nieprawda. Google nigdy nie prosiło nas, nie wywierało presji, ani nie zmuszało do zgody na niekonkurowanie z nimi - a my przedstawiliśmy już dokumenty obalające ten nonsens" – napisała na Twitterze Meservey. Cóż, Activision zaprzecza Epic oskarża. Epic twierdzi, że pozycja Google była zagrożona z powodu decyzji o dystrybucji Fortnite na Androida poza Play Store. Notabene jakiś czas temu autorzy battle royale odwołali się od decyzji sądu w sprawie przeciwko Apple.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google miało przekupić Activision, by zatrzymać prace na sklepem z aplikacjami

 0