Google może zaprezentować laptop-hybrydę Androida z Chrome OS 4 października

Google może zaprezentować laptop-hybrydę Androida z Chrome OS 4 października

Hiroshi Lockheimer, stojący na czele platformy Android, Chrome OS i sklepu Play, w niedawnym tweecie wspominał 8 lat Androida, a jednocześnie wspomniał o tym, że data 4 października w jego odczuciu będzie pamiętana za kolejnych 8 lat.

We announced the 1st version of Android 8 years ago today. I have a feeling 8 years from now we'll be talking about Oct 4, 2016.

— Hiroshi Lockheimer (@lockheimer) September 24, 2016

W sieci pojawiły się pogłoski o nowym OS od Google - Andromeda. Ma ona integrować funkcjonalność Chrome OS z Androidem. Plotki opierają się o dosyć solidne przesłanki.  W kodzie źródłowym Android Open Source Project na Androida 7.0 znajduje się wzmianka o "urządzeniach Andromeda". Ponadto, w zeszłym październiku Wall Street Journal wspominało o wprowadzeniu na rynek nowego projektu łączącego w sobie Android z Chrome OS w 2017. Z tego samego raportu wynika, że zanim jednak doszłoby do tego, miałaby pojawić się pierwsza wersja nowego systemu operacyjnego Google w 2016. Co więcej, niedawno Google zapewniło natywną obsługę aplikacji Androidowych na Chrome OS.

Andromeda, według doniesień Android Police, ma doczekać się dedykowanych, hybrydowych urządzeń (tablet/laptop), posiadających 12.3-calowy wyświetlacz, wyposażonych w procesor i3/i5 (nie wiadomo której generacji), 128GB pamięci wewnętrznej i 8 bądź 16 GB RAMu. Portal sugeruje także obecność dwóch portów USB typu C. Ponadto ta linia urządzeń na Andromedzie ma posiadać stylus i wspierać osobne rysiki Wacom.

Idea urządzenia to połączenie bardziej tradycyjnych, desktopowych funkcji Chrome OS z mobilnością Androida, a pierwsza linia tych produktów ma należeć do klasy "premium", co oznacza dość wysoką cenę. Ponadto, według doniesień 9to5Google wynika też, że amerykańska firma myśli o stworzeniu specjalnego tabletu z Andromedą.

Zobacz także: Google organizuje konferencję 4 października

Już niedługo będzie okazja zweryfikować te informacje na specjalnym evencie Google, odbywającym się 4 października, gdzie firma prawdopodobnie zaprezentuje także nowe smartfony pod marką Pixel.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google może zaprezentować laptop-hybrydę Androida z Chrome OS 4 października

 0