Google odparło największy w historii atak DDoS. 398 milionów żądań na sekundę

Google odparło największy w historii atak DDoS. 398 milionów żądań na sekundę

Google odegrało kluczową rolę w złagodzeniu największego ataku DDoS w historii. Seria tych ataków miała miejsce w sierpniu i wykorzystywała nowatorską metodę „szybkiego resetowania” HTTP/2, opartą na multipleksowaniu strumieni. Chociaż całe wydarzenie trwało zaledwie dwie minuty, w momencie największej intensywności generowało ono aż 398 milionów żądań na sekundę.

Ataki DDoS zakłócają działanie usług internetowych.

Według Google, firma była w stanie zneutralizować atak na krawędzi swojej sieci, co pozwoliło na utrzymanie usług i ochronę klientów w dużej mierze nietkniętych skutkami DDoS. Ataki te trwały od sierpnia, a w miarę zdobywania przez zespół większej wiedzy na temat zastosowanej metodyki, byli w stanie zaktualizować swoje systemy i wzmocnić mechanizmy obronne.

Atak generował więcej żądań niż całkowita liczba artykułów wyświetlonych w Wikipedii w ciągu całego września.

Firma Google ostrzega, że każde przedsiębiorstwo lub użytkownik korzystający z internetu w oparciu o protokół HTTP naraża się na potencjalne zagrożenia. Usługi, aplikacje i interfejsy API, które wykorzystują protokół HTTP/2, również mogą być podatne na ataki. Konkretnie istnieje podatność na atak, znaną jako CVE-2023-44487, która uzyskała wysoki wynik 7,5 na 10 w kategorii zagrożenia.

Warto zaznaczyć, że Google nie jest jedyną dużą firmą technologiczną, która skutecznie zwalcza nowe typy ataków tego rodzaju. W ostatnich miesiącach Amazon i Microsoft również podjęły działania przeciwko atakom Rapid Reset. Firma Cloudflare także zainteresowała się tą kwestią, choć w przypadku niektórych użytkowników mogło to skutkować blokadą dostępu do ich stron internetowych.

Większość ataków typu DDoS ma na celu zakłócenie działania witryn internetowych i usług dostępnych w internecie. Atakujący zalewa serwery ogromną ilością zapytań, co może sparaliżować serwery i spowodować różnego rodzaju problemy. Nawet krótka przerwa, trwająca jedną lub dwie minuty, może być poważnym problemem dla dużych firm korzystających z kluczowych aplikacji i usług internetowych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google odparło największy w historii atak DDoS. 398 milionów żądań na sekundę

 0