Google ogłasza masowe zwolnienia. "Zatrudniano w innej rzeczywistości gospodarczej"

Google ogłasza masowe zwolnienia. "Zatrudniano w innej rzeczywistości gospodarczej"

Microsoft przeprowadza falę zwolnień, lecz to nie jedyny gigant technologiczny, który rozstaje się z pracownikami. Wypowiedzenia otrzymają też przedstawiciele Google.

Google jest kolejnym przedsiębiorstwem technologicznym po Microsofcie, które przeprowadza zwolnienia i to większej grupy pracowników niż Microsoft. Google ogłosiło, że rozstaje się z 12 tysiącami osób i jest to największa fala zwolnień w historii korporacji. Dyrektor generalny Sundar Pichai ogłosił zmiany w poście na blogu, mówiąc, że Google wcześniej „zatrudniało do innej rzeczywistości gospodarczej niż ta, przed którą stoi dzisiaj” i że miejsca pracy zostaną zmniejszone w różnych działach. „Będzie to oznaczało pożegnanie z niektórymi niesamowicie utalentowanymi ludźmi, nad którymi ciężko pracowaliśmy i z którymi uwielbialiśmy działać. Bardzo mi przykro z tego powodu. Fakt, że te zmiany wpłyną na życie pracowników Google, jest dla mnie bardzo ważny i biorę pełną odpowiedzialność za decyzje, które doprowadziły nas tutaj” - napisał Sundar Pichai.

Google ogłosiło, że zwolni 12 tysięcy pracowników.

Google

Pracownicy w Stanach Zjednoczonych, których to dotyczy, zostali już powiadomieni, a Google płaci im za pełny okres wypowiedzenia wynoszący 60 dni, co najmniej 16-tygodniową odprawę, premie za rok 2022 i urlop oraz zapewnia im sześciomiesięczną opiekę zdrowotną wraz z dostępem do miejsca pracy i wsparcie imigracyjne. Szef przedsiębiorstwa ma nadzieję, iż nastaną lepsze czasy dla Google, pomimo że „trudne cykle gospodarcze” są praktycznie normalne dla tak doświadczonej firmy. „Dzięki tym wczesnym inwestycjom produkty Google są lepsze niż kiedykolwiek. I przygotowujemy się do udostępnienia zupełnie nowych doświadczeń użytkownikom, programistom i firmom” – powiedział Pichai.

Google nie jest obecnie jedyną firmą, która stoi w obliczu zwolnień, ponieważ na początku tego tygodnia Microsoft ogłosił również zwolnienia obejmujące 10 000 pracowników. Obejmuje to dział Xbox, ponieważ kilku pracowników z 343 Industries, Bethesda i The Coalition straciło pracę. Cóż miejmy nadzieję, iż zwolnionym osobom zarówno z Google, jak i Microsoftu uda się znaleźć pracę w branży technologicznej. Pozostaje też liczyć, iż kryzys szybko minie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google ogłasza masowe zwolnienia. "Zatrudniano w innej rzeczywistości gospodarczej"

 0