Google Pixel 3 nadchodzi?

Google Pixel 3 nadchodzi?

Temat kolejnego wydania z ciepło przyjętej serii smartfonów sygnowanych logiem Google poszedł w odstawkę już jakiś czas temu i nie był poruszany przez branżowe media, ale jak się okazuje, była to cisza przed burzą.

Choć Pixel 2 oraz Pixel 2 XL nie zawojowały rynku, to według wielu opinii zwróciły swoją uwagę dzięki najlepszym jakościowo aparatom fotograficznym oraz łatwemu dostępowi do Asystenta Google. Niestety bogatszej wersji przytrafiło się kilka poważnych problemów występujących podczas uruchamiania urządzenia, co nie wpłynęło poprawnie na jego odbiór. Obecnie popularny producent ma pracować nad aż trzema telefonami Pixel zaś ten fakt został potwierdzony w kodzie źródłowym Androida (nazwano je crosshatch, albacore i blueline). Mimo że marka pragnie toczyć bój z największymi flagowcami od Apple czy Samsunga, to Google rozważa także produkcję tańszej opcji dedykowanej mniej zamożnym klientom.

Kolejne źródła potwierdzają istnienie Google Pixel 3. Jego premiera miałaby się obyć jesienią bieżącego roku

Choć data premiery Pixel 3 pozostaje nieznana, to według Valuewalk przypadnie ona na okres października-listopada, bowiem wówczas na rynku zadebiutują kolejne słuchawki sygnowane logiem twórcy przeglądarki Chrome. Dodatkowo Google dłubie nad nowym buildem Androida a jego wersja pierwotnie pojawi się właśnie na Pixel 3. Kilka najświeższych raportów sugeruje również, iż amerykańska firma pragnie zaoferować fanom iście futurystyczny wygląd telefonu, w którym przykładowo zabraknie miejsca na fizyczny przycisk Home, aczkolwiek żadne konkretniejsze przecieki w tej sprawie się nie pojawiły. Jednak tym co nas najbardziej interesuje, to oczywiście specyfikacja techniczna. Urządzenie napędzi Qualcomm Snapdragon 845. Niestety nie wiemy ile dokładnie pamięci, znajdziemy wewnątrz smartfonu, lecz zważywszy na fakt, że obecne Pixele posiadają 4 GB RAM, oczekujemy zwiększenia tej liczby do równych 6 GB. Natomiast na potwierdzenie wszelkich wyżej wymienionych rewelacji musimy zaczekać (oby nie za długo).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Pixel 3 nadchodzi?

 0