Google Pixel 3 XL - poznaliśmy prawdopodobny termin prezentacji smartfona

Google Pixel 3 XL - poznaliśmy prawdopodobny termin prezentacji smartfona

Google Pixel 3 XL jest niewątpliwie obiektem największych spekulacji ostatnich miesięcy. I chociaż samo Google praktycznie nie wypowiada się o następcy Pixel 2, to internet został wręcz zasypany przeciekami dotyczącymi najnowszego smartfona sygnowanego logiem popularnej firmy. Jak wynika z doniesień Bloomberga, Google planuje pokazać światu Google Pixel 3 XL dokładnie 9 października bieżącego roku podczas zaplanowanej na ten dzień konferencji w Nowym Jorku, co układa się w logiczną całość, biorąc pod uwagę, że poprzednie dwa smartfony tej serii zaprezentowano 4 października 2016 i 2017 roku. Zmieniona została natomiast lokalizacja wydarzenia, ponieważ poprzednie organizowano w Kalifornii. Tak czy inaczej, o urządzeniu wiemy już prawie wszystko i to na długo przed jego debiutem.

Oficjalna prezentacja Google Pixel 3 XL ma odbyć się 9 października w Nowym Jorku.

Google Pixel 3 XL - poznaliśmy prawdopodobny termin prezentacji smartfona

I trudno się temu dziwić, skoro dopiero co pisaliśmy o wcześniejszej dostępności oryginalnego modelu Google Pixel 3 XL na tzw. czarnym rynku. Telefon można było zakupić za około 2 tysiące dolarów, pochodził prawdopodobnie z kradzieży dokonanej w fabryce, w której go wyprodukowano, natomiast źródłem tego wycieku okazał się pewien ukraiński bloger potrzebujący Google Pixel 3 XL do wcześniejszej prezentacji. Wiemy już więc, że trzeci Pixel zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 845 wspomagany przez układ graficzny Adreno 630 oraz jedynie 4 GB pamięci RAM typu LPDDR4. I jeśli Google myśli o odniesieniu rynkowego sukcesu, to musi zaproponować coś więcej niż tylko atrakcyjną kwotę, szczególnie w obliczu zaprezentowanego właśnie Pocophone F1 od Xiaomi.

Tym czymś ma być zastosowany w urządzeniu aparat - przednia kamerka zostanie wyposażona w szerokokątny obiektyw wspierany przez układ Visual Cores, którego poprzednik nie oferował, dzięki czemu idealnie nada się do robienia modnych selfie. O dziwo nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji odnośnie matryc aparatów, aczkolwiek źródła najczęściej wskazują na zestaw 12,2 Mpix + 8,1 Mpix. Jeżeli kamera jest rzeczywiście kluczowym elementem, mającym przekonać konsumentów do zakupu, to całe zadanie wydaje się dla Google Pixel 3 XL arcytrudne. Miejmy więc nadzieję, że wartość smartfona również będzie odpowiednia, dostosowana do oferowanych możliwości i portfela klientów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Pixel 3 XL - poznaliśmy prawdopodobny termin prezentacji smartfona

 0