Google planuje wzbogacić platformę Stadia o ponad 100 gier

Google planuje wzbogacić platformę Stadia o ponad 100 gier

Google Stadia za sprawą niedawnej decyzji nie dostarczy na rynek autorskich gier. Zamknięcie działu Stadia Games & Entertainment ma jednak nie wpłynąć na dalszy rozwój platformy, co niejako potwierdzają ambitne plany firmy na bieżący rok. Usługa wzbogaci się do grudnia o ponad 100 produkcji, z czego będą to nie tylko mniejsze projekty, ale również te większe. Obecnie wskazano kilka z nich i na tej liście znajduje się FIFA 21, która zadebiutuje na Stadia 17 marca czy Judgment (23 kwietnia). Oprócz tego nie zabraknie miejsca dla Wayforward, Shantae: Half-Genie Hero Ultimate Edition i Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut (pojawią się 23 lutego). Google przyznało, że wprowadzanie propozycji od zewnętrznych deweloperów jest lepszą drogą do przekształcenia usługi w długoterminowy oraz zrównoważony interes.

Google Stadia wzbogaci się w 2021 roku o ponad 100 gier.

Google Stadia po pewnym czasie od premiery trafiła również do Polski. Oferuje ona abonament Pro w wysokości 39 złotych miesięcznie, aczkolwiek dla nowych użytkowników istnieje opcja skorzystania z okresu próbnego trwającego 30 dni. Konto z aktywną subskrypcją nie oznacza, że wchodzimy w posiadanie samych gier, ponieważ te dokupimy oddzielnie w sklepie Google. Dodanie tylu tytułów powinno zwiększyć popularność platformy amerykańskiego producenta, chociaż musi on nadal liczyć się z zagrożeniem wynikającym z konkurencyjnego GeForce Now. NVIDIA także pozwala na streaming gier na dowolnym sprzęcie przy korzystaniu z odpowiedniej prędkości łącza internetowego i umożliwia odpalenie produkcji z zewnętrznych bibliotek np. Steam, Uplay, Origin czy GOG o ile są one kompatybilne.

Warto wspomnieć, że GeForce Now pozwala przetestować platformę z wykorzystaniem przeglądarki internetowej Google Chrome bez konieczności instalowania zewnętrznej aplikacji. Zgodnie z informacją podaną przez NVIDIĘ wersja 2.0.27 usługi streamingowej otrzymała oficjalne, testowe wsparcie dla wspomnianej przeglądarki, a także komputerów Mac z procesorem M1. Dotyczy to wydania beta dedykowanego systemom Windows oraz macOS. Wystarczy więc uruchomić Chrome, przejść na stronę GeForce Now i zalogować się na konto. W sytuacji, gdy skorzystamy z innej przeglądarki najpewniej zobaczymy komunikat o niewspieraniu tego oprogramowania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google planuje wzbogacić platformę Stadia o ponad 100 gier

 0