Google przeniesie abonentów Play Music do nowej usługi muzycznej YouTube

Google przeniesie abonentów Play Music do nowej usługi muzycznej YouTube

Początkowo po ogłoszeniu przez YouTube usługi odpowiedzialnej za strumieniowanie muzyki nic nie wskazywało na zdecydowane ruchy Google w stosunku do Play Music. Jednak niebawem posiadaczy drugiej usługi czekają spore zmiany.

Wydawać by się mogło, że ogłoszenie przez YouTube'a nowej platformy do słuchania muzyki raczej nie ma większego wpływu na abonentów Muzyki Play. Jednak jak wskazują najnowsze doniesienia druga barykady strona może mieć spory problem. Obecnie wszystko przemawia za połączeniem obu usług. Dlaczego? Ponieważ przedstawiciel Google potwierdził ostateczne przeniesienie wszelkich list odtwarzania bądź preferencji do nowej platformy. Co ciekawe aktualny cel twórcy popularnej przeglądarki, to właśnie skopiowanie bazy subskrybentów GPM do Muzyki YouTube, które nastąpi mniej więcej w 2019 roku. Wydaje się, iż firma nie spieszy się zbytnio ze wspomnianą migracją, więc ów termin może zostać odrobinę wydłużony.

Docelowo YouTube Music ma wchłonąć Google Play Music

Oprócz przesyłania w chmurze pojawi się również opcja kupowania poszczególnych utworów zamiast wynajmowania ich w miesięcznym abonamencie. Zważywszy na fakt, że prędzej czy później Google Play Music zostanie zastąpione przez YouTube Music, całość musi pojawić się w Polsce, ponieważ obecnie nie figuruje na liście obsługiwanych w naszym kraju usług. Wydaje się, to wyłącznie kwestią czasu, a do 2019 roku zostało jeszcze trochę czasu. Cóż nową koncepcję Google ciężko jednoznacznie ocenić. Na pewno istnieją wady, ale i też zalety takiej migracji. Google raczej nie jest zainteresowane prowadzeniem dwóch praktycznie tych samych usług. Niestety nie wiemy jak nowe rozwiązanie poradzi sobie z gigantami pokroju Spotify.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google przeniesie abonentów Play Music do nowej usługi muzycznej YouTube

 0