Google rozkłada Apple w trybie nocnych zdjęć? iPhone XS przegrywa z Pixel 3

Google rozkłada Apple w trybie nocnych zdjęć? iPhone XS przegrywa z Pixel 3

Tryb nocny, to obecnie jedna z najbardziej pożądanych funkcji w smartfonach, co wykreowali poniekąd sami producenci. Wojna o najlepiej wyglądające zdjęcia wykonane w niekorzystnych warunkach oświetleniowych trwa w najlepsze i obecnie Huawei, Google, OnePlus i Xiaomi już oferują tryb nocny w swoich smartfonach. To jednak nie koniec, bo dzięki społecznościom, możliwość rejestrowania zdjęć nocnych posiadły również urządzeni, które nie otrzymały tej funkcji od producenta. Porównywanie zdjęć między modelami, to normalne zajęcie recenzentów i użytkowników, teraz jednak dokonało tego samo Google, chcąc ukazać przewagę trybu Night Sight zastosowanego Pixel 3 nad ich największym konkurentem Apple iPhone XS w warunkach słabego oświetlenia i faktycznie, na materiale marketingowym widać przepaść między tymi modelami.

Google postanowiło pochwalić się porównaniem zdjęć nocnych, pokazując przewagę nad Apple. Czemu jednak nie porównują się do Huawei P20 Pro, który został okrzyknięty królem nocnej fotografii? ;)

Marvin Chow, kierownik marketingu Google, opublikował na Twitterze porównanie ukazujące "Phone X" po lewej oraz Google Pixel 3 z Night Sight po prawej. Mały napis na dole z lewej strony zdradza jednak, że "Phone X" to (jakby się nikt nie domyślił) iPhone XS. Zarejestrowana scena ukazuje modelkę stojącą przed wypełnionym neonami nocnym tłem, które zdaje się być idealne dla trybu Night Sight. Pixel 3 zdołał dostarczyć dużo jaśniejszy obraz, ukazując twarz kobiety, jej ubranie oraz inne elementy. Jaśniejsze są również budynki w tle, widać jednocześnie dużo więcej detali i bardzo jaskrawe neony. Co więcej niebo jest również dużo jaśniejsze i nawet nie jest mocno zaszumione. Zdjęcie oczywiście wygląda jak po zbyt mocnej obróbce graficznej - ale nie oszukujmy się - większość konsumentów własnie tego oczekuje. Zdjęcie ma być przyjemne w odbiorze, nie musi wcale wiernie rejestrować rzeczywistości.

Zdjęcie wykonane smartfonem Apple jest dużo ciemniejsze, a modelki niemal nie widać na tle neonowego otoczenia. Twarz kobiety jest niema całkowicie pogrążona w ciemności, a jej ubranie nie jest tak nasycone kolorami. iPhone XS okiełznał oświetlenie w tle, jednak Google skupiło się na modelce, co jest jak najbardziej słuszne. Pytanie tylko czy taka różnica w zdjęciach faktycznie występuje, czy jest to tylko marketingowa zagrywka, a osoba wykonująca zdjęcia iPhone'm nie kliknęła tła zamiast twarzy modelki, co całkowicie zmieniło ekspozycję. Jeśli jednak nie popełniono tu żadnego oszustwa, to wygrana należy go Google. Wszystko jest jednak realizowane poprzez oprogramowanie. Aparat wykonuje kilka zdjęć z różną ekspozycją, łącząc je w jedno i niewykluczone, że Apple wprowadzi taką funkcję w przyszłych aktualizacjach. Warto zaznaczyć, że nieoficjalnie (i wbrew producentowi) oprogramowanie aparatu Google z opcją Night Sight zostało już przeniesione na inne modele telefonów jak LG V30, G6 i wiele innych, umożliwiając osiągnięcie świetnych rezultatów nawet na starszych konstrukcjach (sprawdzone i przetestowane osobiście).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google rozkłada Apple w trybie nocnych zdjęć? iPhone XS przegrywa z Pixel 3

 0