Google rozpoczyna współpracę z JD.com

Google rozpoczyna współpracę z JD.com

Popularna amerykańska korporacja nawiązała dość istotną z ich punktu widzenia współpracę z jedną z większych chińskich platform e-commerce.

W ramach strategicznego partnerstwa Google przekaże JD.com 550 milionów dolarów w gotówce. W zamian inwestorzy otrzymają ponad 27 mln świeżo wyemitowanych akcji zwykłych rzeczonej spółki po cenie emisyjnej 20,29 dolarów za sztukę. Obie korporacje zaznaczyły, iż nawiążą współpracą mającą na celu rozwinięcie infrastruktury detalicznej, która doprowadzi do zwiększenia sprzedaży nie tylko w państwach azjatyckich, ale także poza nimi. JD.com potwierdziło wstąpienie do Zakupów Google, co pozwoli m.in. na dokonanie selekcji oraz późniejsze wprowadzenie wielu innych produktów do obiegu w Europie, oraz USA, które teraz są obecne wyłącznie w krajach z tzw. Państwa Środka. Ogółem cały plan brzmi dość interesująco.

Współpraca z Google pozwoli JD.com otworzyć się na większą ilość zagranicznych rynków

Nowe partnerstwo z pewnością ułatwi wymianę handlową w czasach gdy stosunki między Pekinem a Waszyngtonem są nieco bardziej napięte. Jakiś czas temu zauważył to założyciel i dyrektor generalny chińskiej firmy Richard Liu. Stwierdził on, że ewentualna wojna handlowa wyrządzi sporo szkód także dla amerykańskich marek. Notabene warto wspomnieć, że JD.com jest największym rywalem dla Alibaby na tamtejszym rynku. Obie korporacje zainwestowały znaczną ilość gotówki w rozwój technologii, logistykę, czy handel detaliczny. Przykładowo JD.com testowało usługę dostarczania dronów na tereny wiejskie, co generowało dość niskie koszty oraz względnie dobre zyski. Dodatkowo połączyli oni siły z innym amerykańskim potentatem, firmą Walmart.

Komentarze do: Google rozpoczyna współpracę z JD.com