Google Stadia wydaje ostatnią aktualizację i udostępnia pożegnalną grę

Google Stadia wydaje ostatnią aktualizację i udostępnia pożegnalną grę

Google Stadia dokona żywota 18 stycznia, ale platforma nieoczekiwanie przygotowuje aktualizację kontrolera, a także udostępniła pożegnalną grę Worm Game. Czasu na zagranie jest jednak mało.

Google Stadia poinformowała, że wyda aktualizację dla kontrolera aktywującą funkcję Bluetooth, dzięki której z urządzenia skorzystamy nie tylko na odchodzącej platformie, ale również we wszystkich grach PC niezależnie od miejsca, w którym mamy gry, czyli np. Steam czy Epic Games Store. To ważny update, bowiem Google nie wymaga zwrotu kupionego sprzętu, dlatego będziemy mogli go wykorzystać po likwidacji Google Stadia. Bez aktualizacji byłby raczej bezużyteczny. Data wydania łatki na razie pozostaje nieznana, ale zapewne stanie się to za kilka dni, przed godziną zero.

Google Stadia wyda ostatnią aktualizację do kontrolera, która pozwoli grać w gry PC na wszystkich platformach.

Niestety od 18 stycznia stracimy bezpowrotnie dostęp do gier i wszystkich statystyk, jakie mamy na platformie. Chociaż Google oczywiście zwraca pieniądze za kupione produkty. Dodatkowo część wydawców oferuje bezpłatne migracje na swoje platformy. Jednym z nich jest Ubisoft, który przy okazji rozdaje miesiąc darmowego GeForce Now, z kolei dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych przewidziano usługę Amazon Luna. Istnieje pewien minus przeniesienia biblioteki tytułów francuskiego wydawcy do Ubisoft Connect np. nie dostaniemy wirtualnej waluty ze starej platformy.

Google Stadia na otarcie łez i pożegnanie ze społecznością wydała ostatnią grę Worm Game. Podkreślono, iż zespół spędził nad nią mnóstwo czasu od 2019 do 2022 roku, testując różne funkcje związane z serwisem streamingowym. Jest to skromna, która nie ma nic wspólnego z popularną serią Worms. Pytanie, czy ktoś zdąży ją ograć w ciągu 3 dni? Google Stadia po kilku latach działalności przechodzi do historii przegrywając rywalizację z GeForce Now. Co zawiodło?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Stadia wydaje ostatnią aktualizację i udostępnia pożegnalną grę

 0