Google Stadia wykorzysta nawet 1 TB danych w zaledwie 65 godzin

Google Stadia wykorzysta nawet 1 TB danych w zaledwie 65 godzin

Google wreszcie zaprezentowało oficjalne konkretne informacje na temat ich nowej usługi streamingowej Stadia, udostępniając plany uruchomienia nowości praz wymagania techniczne, które trzeba spełniać, by móc cieszyć się nowymi funkcjami. Firma ogłosiła, że rekomendowane łącze internetowe do najniższej oferowanej jakości, to znaczy rozdzielczości 720 przy 60 klatkach na sekundę i dźwięku stereo, to minimum 10 Mbps prędkości pobierania. Dla średniego pakietu, czyli 1080p z 60 fps i HDR wraz z dźwiękiem przestrzennym 5.1 wymagane jest już 20 Mbps, a dla najwyższej dostępnej jakości - 4K przy 60 klatkach na sekundę z HDR i dźwiękiem 5.1, konieczne jest posiadanie łącza o prędkości minimum 35 Mbps. Trzeba przyznać, że nie są to mocno wygórowane wartości i spełnia je właściwie każdy zainteresowany usługą, włącznie z osobami posiadającymi internet mobilny - ich czeka jednak zupełnie inny problem.

Google Stadia będzie oferować streaming gier w rozdzielczości 4K, niestety będzie to wymagać ogromnej ilości przesyłanych danych.

Redakcja PC Gamer dokonała szybkich obliczeń i jeśli posiadacie limity przesyłanych danych na swoich kontach, to mogą się one szybko wyczerpać. A nawet bardzo szybko. Można założyć, że ilość przesyłanych danych wyniesie około 15,75 GB na godzinę w przypadku streamingu 4K, 9 GB na godzinę dla 1080p i 4,5 GB jeśli ktoś wybierze najniższą rozdzielczość 720p. Oznacza to, że gracz korzystający z opcji 4K osiągnie pułap 1 TB w zaledwie 65 godzin, co w rozdzielczości 1080p zajmie 113 godzin. Osoby z limitami na kocie, bądź korzystający z VPN, mogą bardzo szybko osiągnąć górny pułap. 

Google Stadia zadebiutuje w październiku tego roku, oferując w cenie 10 dolarów pakiet Pro, dający możliwość streamowania gier w rozdzielczości do 4K z dźwiękiem 5.1 i uprawniający do okazjonalnych darmowych gier. Za 129 dolarów można kupić pakiet Founder's Edition, w skład którego wchodzi kontroler, trzymiesięczna subskrypcja oraz Chromecast Ultra., Podstawowy plan będzie oferować do 1080p bez konieczności opłacania abonamentu, jednakże nowe gry będzie trzeba kupować osobno. Google zapowiada, że usługa będzie oferować takie tytuły jak  Destiny 2, Baldur's Gate III, Gylt, Mortal Kombat X, Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, Get Packed, Shadow of the Tomb Raider oraz Doom Eternal.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Stadia wykorzysta nawet 1 TB danych w zaledwie 65 godzin

 0