Google szykuje duże ogłoszenie w temacie gier na GDC 2019

Google szykuje duże ogłoszenie w temacie gier na GDC 2019

Google rozesłało właśnie zaproszenia na wydarzenie, które zorganizowane będzie w ramach tegorocznej edycji konferencji deweloperskiej Game Developers Conference (w skrócie GDC). To odbędzie się 19 marca i choć firma nie zdradziła jeszcze, co zamierza ujawnić w jego trakcie (na zaproszeniu widnieje jedynie napis „zbierzcie się”), to wiadomo, że chodzi o duże ogłoszenie odnośnie gier wideo (GDC to przecież konferencja dla twórców gier) i w związku z tym domyślać można się, że amerykański gigant przedstawi szczegóły szykowanego przez siebie od jakiegoś czasu gamingowego serwisu streamingowego. Z przecieków wynika, że Google pracuje nad tego typu usługą opartą na subskrypcji, która może być dystrybuowana bezpośrednio przez producenta za pomocą urządzeń Chromecast lub dedykowanych konsol. Tym samym, GDC 2019 wyrasta na jedno z najciekawszych tegorocznych wydarzeń dla graczy (przypominamy, że ciekawe ogłoszenia szykują także Microsoft i NVIDIA).

Google pracuje nad serwisem do streamowania gier, który może być dystrybuowany bezpośrednio przez producenta za pomocą urządzeń Chromecast lub dedykowanych konsol.

Google szykuje duże ogłoszenie w temacie gier na GDC 2019

Jak już wspomnieliśmy, zaproszenia nie zdradzają żadnych wskazówek odnośnie tematu wystąpienia Google, niemniej jednak wiadomo, że przedsiębiorstwo w ostatnim czasie mocno pracuje nad streamingowym serwisem i testowało nawet Project Stream, który pozwalał na strumieniowanie gier (jak na razie sprawdzono jedynie Assassin's Creed Odyssey) za pośrednictwem przeglądarki Chrome i był mocno chwalony przez osoby, które miały okazję go wypróbować. Firma rekrutuje także inżynierów, którzy opracować mają autorski procesor i w tym celu przejmuje talenty od Qualcomm, Intela czy NVIDII - ci mogą pomóc stworzyć hardware do gier. Z doniesień wynika zaś, że serwis streamingowy od Google nosi nazwę kodową „Yeti” i plotki sugerują, że ten wymagać będzie dedykowanego sprzętu, więc Project Stream mógł stanowić tylko pierwsze przymiarki i testy lub przeobrazi się w oddzielną usługę.

Oczywiście Google potrzebować będzie gier dla swojego serwisu i zakładać trzeba, że będą to także tytuły specjalnie zaprojektowane pod kątem platformy streamingowej. Mówi się, że firma zamierza dość agresywnie zabiegać o względy deweloperów, przyciągając ich do swojego serwisu i do tego celu także może wykorzystać GDC. W trakcie konferencji przedsiębiorstwo przeprowadzi dwie dodatkowe sesje, jedną 18 marca, która koncentrować ma się na mobilnych grach na Google Play i drugą 20 marca, gdzie omawiany ma być temat chmury. Trzeba jednak mieć na względzie, że nie tylko Google zamierza mocno stawiać na granie w chmurze (zakładając, że właśnie taka usługa zostanie ujawniona na GDC). Konkurencja w tym segmencie robi się coraz bardziej zacięta i Google będzie musiało rywalizować z NVIDIĄ, Sony, Microsoftem czy Amazonem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google szykuje duże ogłoszenie w temacie gier na GDC 2019

 0