Google szykuje galerię aplikacji dla Chromebooków. Wiele programów w jednym miejscu

Google szykuje galerię aplikacji dla Chromebooków. Wiele programów w jednym miejscu

Chromebooki najpewniej dostaną Galerię Aplikacji, czyli miejsce, gdzie Google będzie mogło umieścić programy w uporządkowany sposób.

Google szykuje nowość dla Chromebooków

Google widocznie stara się uporządkować i jednocześnie ułatwić dostęp do aplikacji użytkownikom Chromebooków. Wygląda bowiem na to, że Google przygotowuje specjalne miejsce, coś w rodzaju sklepu aplikacji, gdzie będzie można odnaleźć nowe programy. Chodzi o to, aby ułatwić użytkownikom szukanie aplikacji, ponieważ w przypadku Chromebooków sprawa ta wygląda nieco bardziej skomplikowanie. Można pobierać programy ze Sklepu Play, co w praktyce daje dostęp do Androidowych aplikacji. Do tego dochodzi oczywiście opcja instalacji aplikacji przeglądarkowych odpalanych w Chrome.

Wygląda bowiem na to, że Google przygotowuje specjalne miejsce, coś w rodzaju sklepu aplikacji, gdzie będzie można odnaleźć nowe programy.

Bardziej wymagający użytkownicy mogą też pokusić się o pobieranie programów dla Linuxa. Z Chromebooków mogą również korzystać gracze, bo dzięki dostępowi do platformy Steam również pobieranie gier na taki sprzęt jest możliwe. Ba, powstały nawet gamingowe Chromebooki.

Galeria Aplikacji ułatwi sprawę z wyszukiwaniem programów

Dostęp do różnego rodzaju aplikacji z wielu miejsc to bez wątpienia plus, który czyni z tych maszyn bardziej wszechstronny sprzęt. Niestety mnogość źródeł pobierania aplikacji ma też pewną wadę. Chodzi o swego rodzaju "bałagan", który może utrudnić odnajdywanie nowego oprogramowania nowym użytkownikom, a zwłaszcza takim, którzy nie są mocno obeznani z technologią i samymi komputerami.

Specjalne miejsce, nazwane Galerią Aplikacji, które przygotowuje Google mogłoby zdecydowanie ułatwić tę sprawę. Użytkownicy mieliby możliwość pobierania programów z jednego miejsca. Jak się okazuje, szykowana aplikacja jest w zasadzie wyłącznie skrótem pozwalającym na dostanie się do strony discover.apps.chrome, która na tę chwilę nie jest jeszcze aktywna. Jej uruchomienie powinno nastąpić w momencie oficjalnego wydania Galerii Aplikacji.

Prawdopodobnie Google wrzuci do niej aplikacje ze Sklepu Play oraz inne webowe programy. Być może znajdą się tam również i gry, jednak gracze zapewne tak czy inaczej będą posiłkować się platformą Steam.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google szykuje galerię aplikacji dla Chromebooków. Wiele programów w jednym miejscu

 0