Google szykuje odpowiedź na Surface oraz nowe wersje Home i Daydream View

Google szykuje odpowiedź na Surface oraz nowe wersje Home i Daydream View

Zdaje się, że Google szykuje na 4 października naprawdę dużą konferencję, która nie będzie ograniczać się jedynie do prezentacji nowych smartfonów z serii Pixel. W lutym tego roku koncern co prawda uśmiercił rodzinę laptopów Pixel, ale już szykuje dla nich godne następstwo.

Najnowsze przecieki wskazują bowiem na konwertowalny model 2w1 o nazwie Pixelbook, który łączyć będzie funkcjonalność laptopa z tabletem. Ten dostępny ma być w trzech pojemnościach, czyli 128 GB, 256 GB oraz 512 GB, których ceny to odpowiednio 1200 USD, 1400 USD oraz 1750 USD. W odróżnieniu od laptopów Pixel, Pixelbook składać ma się na płasko jak tablet, a poza tym doczeka się wsparcia dla rysika wykrywającego poziom nacisku. To opcjonalne akcesorium (sprzedawane osobno) nazywa się Pixelbook Pen, a jego cena wynosić będzie 100 USD. Sprzęt oczywiście pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Chrome OS. Niestety nie znamy jeszcze szczegółów specyfikacji, ale oficjalna zapowiedź odbędzie się już za dwa tygodnie, więc nie przyjdzie nam długo czekać.

Zdaje się, że Google szykuje całe zatrzęsienie nowych produktów na konferencję 4 października, a jednym z ciekawszych urządzeń szykowanych przez amerykańskiego giganta  jest konwertowalny laptop Pixelbook

Nowe smartfony Pixel oraz konwertowalny laptop Pixelbook to jednak nie wszystko, co Google szykować ma na zbliżającą się konferencję. Duży przeciek Droid Life ujawnia także nową wersję "inteligentnego" głośnika oraz mobilnych gogli VR. Ten pierwszy nazywać będzie się Home Mini i stanowić ma miniaturową wersję urządzenia Google Home. W tym przypadku spodziewać możemy się podobnej funkcjonalności, czyli głośnika z wbudowanym asystentem Google Assistant, ale w zdecydowanie mniejszym rozmiarze (co zapewne pociągnie ze sobą też słabszą jakość dźwięku). Urządzenie dostępne ma być w 3 wersjach kolorystycznych, a jego cena wynosić będzie tylko 49 USD. Daydream View 2017 to z kolei tegoroczny model gogli VR od Google, które doczekały się liftingu designu (bardziej wzmocniona konstrukcja, mniej miękkich materiałów). Headset również trafić ma na sklepowe półki w 3 wariantach kolorystycznych, a cena to 99 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google szykuje odpowiedź na Surface oraz nowe wersje Home i Daydream View

 0