Google szykuje smartfony Pixel 2 i Pixel 2B

Google szykuje smartfony Pixel 2 i Pixel 2B

Smartfony Google Pixel okazały się sporym sukcesem. Są chwalone przede wszystkim za duże możliwości i świetną jakość zdjęć. Nie powinno nikogo zatem dziwić, że Google szykuje już następców. Ma się pojawić także tańszy wariant.

Smartfony z serii Pixel należy uznać za spory sukces Google. Należą do najwydajniejszych na rynku. Mają wiele ciekawych funkcji, które nie są dostępne w innych telefonach. Do tego, według niezależnych testów, robią najlepsze zdjęcia ze wszystkich smartfonów na rynku. Jest z nimi tylko jeden problem – są stosunkowo drogie. Za mniejszy wariant trzeba zapłacić około 650 dolarów. Większy to koszt rzędu nawet 770 dolarów. Niewiele osób może pozwolić sobie na taki wydatek.

Niestety, jeśli plotki się potwierdzą, to w tym roku nie będzie lepiej. Google podobno szykuje dwa nowe smartfony z rodziny Pixel. Mają to być Pixel 2 oraz Pixel 2B. Pierwszy ma być modele z wyższej półki. Ma być wydajniejszy, ma mieć lepszy aparat i wodoodporną obudowę. Jednocześnie ma być o około 50 dolarów droższy w dniu premiery od pierwszych Pixeli. Tym samym problem wysokiej ceny nie zniknie, a wręcz się pogłębi.

Dlatego dużo ciekawszym modelem może być Pixel 2B. Ma to być urządzenie sporo tańsze, ale też – co oczywiste – gorsze od normalnego Pixela. Specyfikacja nie jest w tym momencie znana. Wiadomo też, że smartfony nie pojawią się zbyt szybko. Najprawdopodobniej zostaną zaprezentowane dopiero w trakcie Google I/O.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google szykuje smartfony Pixel 2 i Pixel 2B

 0