Google Tensor G4 w benchmarku. Wczesna wersja wypadła słabo

Google Tensor G4 w benchmarku. Wczesna wersja wypadła słabo

W programie Geekbench 5 odkryte zostały rezultaty testu, który miał być przeprowadzony na smartfonie z chipem Tensor G4. Oprócz samych wyników poznaliśmy również specyfikację tego procesora. Niestety wydajność na tym etapie wygląda jeszcze dość słabo.

Google Tokay - nowy smartfon z chipem Tensor G4?

Smartfony Google Pixel już od kilku generacji napędzane są przez procesory z linii Tensor. Pierwszy układ z tej rodziny zadebiutował wraz z Pixelem 6, a obecnie najnowsza seria Pixel 8 korzysta z 3. generacji chipu Tensor. Na horyzoncie jest już następna seria, Pixel 9, która będzie korzystać z procesora Tensor G4. Dość często bywa tak, że wydajność niewprowadzonego jeszcze procesora sprawdzana jest w benchmarku Geekbench, dzięki czemu jeszcze przedpremierowo możemy poznać ważne szczegóły. Zdaje się, że taki przeciek dotyczy również chipu Tensor G4. W starszej odsłonie benchmarku (Geekbench 5) odkryte zostały rezultaty smartfona od Google o nazwie kodowej Tokay. Mówi się, że Tokay jest smartfonem, na pokładzie którego znajduje się właśnie Tensor G4.

Samo urządzenie zostało wyposażone w 8 GB pamięci RAM, co sugeruje, iż jest to wczesna wersja smartfona Pixel 9

Samo urządzenie zostało wyposażone w 8 GB pamięci RAM, co sugeruje, iż jest to wczesna wersja smartfona Pixel 9. Jak zarejestrował benchmark, procesor posiada 8 rdzeni w konfiguracji 1 + 3 + 4. Pojedyncza, najwydajniejsza jednostka ma być w stanie pracować z częstotliwością 3,1 GHz. Grupa 3 rdzeni ma natomiast cechować się taktowaniem 2,6 GHz, a pozostały komplet 4 rdzeni ma działać z zegarem 1,95 GHz. Dla porównania, Tensor G3 dysponuje zestawem 9 rdzeni w konfiguracji 1 + 4 + 4. Różnią się także taktowania. W Tensor G3 jest to kolejno 3,0 GHz, 2,45 GHz oraz 2,15 GHz.

Wyniki są słabe 

Warto podkreślić, że sam benchmark został przesłany jeszcze dzisiaj. Wyniki dla Google Tokay to 1082 punkty w teście jednordzeniowym i 3121 punktów w wielordzeniowym. Porównując to teraz do rezultatów, jakie zapewnia Pixel 8 również z 8 GB RAM okazuje się, że to starszy Tensor G3 jest wydajniejszy. Pixel 8 w jednym z przesłanych testów zdobył odpowiednio 1267 i 3344 punktów.

O ile wyższa wydajność wielordzeniowa w starszym chipie jest usprawiedliwiona większą liczbą rdzeni, o tyle lepszy wynik w teście jednordzeniowym zaskakuje. Głównie dlatego, że Tensor G3 ma niższe zegary. Jeżeli odnaleziony w Geekbench test smartfona rzeczywiście dotyczy modelu z chipem Tensor G4 to więcej niż pewne, że jest to wczesna wersja. Oznaczałoby to, że finalnie Tensor G4 zaoferuje większą wydajność, na co oczywiście liczymy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google Tensor G4 w benchmarku. Wczesna wersja wypadła słabo

 0