Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych ukarała Google i iHeartMedia bardzo wysoką karą za nieuczciwe reklamowanie smartfona Pixel 4.
Federalna Komisja Handlu USA w ramach ugody nałożyła na Google oraz iHeartMedia karę w wysokości 9,4 miliona dolarów amerykańskich za nieuczciwe reklamowanie smartfona Pixel 4. Według FTC w radiu wyemitowano prawie 29 000 reklam urządzenia. W dokumencie stwierdzono, że Google w 2019-2020 roku płaciło prezenterom radiowym za reklamę swojego telefonu i to takim, którzy z niego nie korzystali, mimo iż twierdzili inaczej. Google zarzucono, że zapłacił miliony za promowanie produktu stacjom radiowym w Stanach Zjednoczonych i na 10 głównych rynkach.
Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych ukarała Google oraz iHeartMedia za nieuczciwe reklamowanie smartfona Pixel 4.
Prezenterzy zachwalali różne elementy smartfona m.in. aparaty fotograficzne oraz Asystenta Google. "Google i iHeartMedia zapłaciły influencerom za promowanie produktów, których ci nigdy nie używali, okazując rażący brak szacunku dla zasad dotyczących reklamy. To naturalne, że ludzie przywiązują dużą wagę do opinii uzyskanych z pierwszej ręki, od użytkowników danego urządzenia. Konsumenci oczekują, że reklamy radiowe będą zgodne z prawdą i przejrzyste w odniesieniu do produktów, a nie wprowadzające w błąd fałszywymi rekomendacjami" – napisał Samuel Levine urzędnik Federalnej Komisji Handlu.
Rzecznik Google, José Castañeda w oświadczeniu przekazanym TechCrunch przyznał, że firma cieszy się z zamknięcia tematu. Zapewnił, że korporacja wdrożyła odpowiednie procedury związane z reklamą i przestrzega zasad panujących w branży. Cóż nieuczciwa reklama jest szkodliwa dla konsumentów, bo może wpływać na ich wybór dlatego dobrze, iż odpowiednie instytucje nakładają kary na firmy za takie działania. Nie powinny one mieć miejsca w przypadku żadnego przedsiębiorstwa.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Google ukarane prawie 10 mln USD za nieuczciwą reklamę smartfona