Google ułatwi zarządzanie hasłami w przeglądarce Chrome

Google ułatwi zarządzanie hasłami w przeglądarce Chrome

Menedżer haseł wbudowany w Google Chrome w wersjach desktopowych oraz mobilnych przechodzi zmiany, które ułatwią użytkownikom przeglądarki internetowej zarządzanie zapisanymi hasłami.

Google wprowadza zmiany w swoim menedżerze haseł

Google przeprowadza zmiany w swoim menedżerze haseł, którego znajdziemy w Chrome. Mają one zapewnić użytkownikom lepsze zarządzanie hasłami. Jedna z opcji przyda się osobom korzystającym z innych aplikacji do zapisywania haseł, ponieważ umożliwia zaimportowanie pliku .csv z konkurencyjnego menedżera. System pamięci ma teraz wydzieloną przestrzeń w Chrome, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem „Menedżera haseł” w menu przeglądarki lub za pomocą opcji „Zarządzaj hasłami”. Funkcja pozostaje także dostępna za pośrednictwem skrótu na pulpicie.

Google wprowadza zmiany, dzięki którym zarządzanie hasłami w Chrome będzie lepsze.

Google Chrome hasła

Będąc na stronie docelowej, możemy przejrzeć listę z określonymi witrynami internetowymi, aby wyświetlić zapisane informacje lub ponownie skonfigurować ustawienia. Osoby korzystające z menedżera haseł Google w systemie iOS ujrzą teraz większe okno służące do automatycznego uzupełniania haseł, a ponadto zobaczą wszystkie swoje konta z danej strony w jednym miejscu. Dodano ponadto opcję tworzenia notatek do zapisanych danych logowania. Do przeglądarki Chrome dodano nową sekcję (chrome://password-manager), w której użytkownicy zarządzają hasłami, tworzą nowe oraz edytują i zapisują wszelkie modyfikacje. Jest to ułatwienie, bo wcześniej, żeby skorzystać z tych opcji należało przejść do Ustawień i wybrać opcję Autouzupełnianie i hasła.

Wsparcie dla weryfikacji biometrycznej

Google zapowiedziało implementację wsparcia dla weryfikacji biometrycznej na komputerach. Wcześniej potrzebowaliśmy weryfikacji systemu operacyjnego albo urządzenia poprzez wpisanie kodu PIN. Teraz wystarczy funkcja rozpoznawania twarzy czy czytnik linii papilarnych. Zmiany w menedżerze haseł Google Chrome są wprowadzane stopniowo i niedostępne u wszystkich użytkowników przeglądarki jednocześnie.

Nowości są przydatne i ułatwiają korzystanie z narzędzia, a także wzmacniają bezpieczeństwo osób z niego korzystających.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google ułatwi zarządzanie hasłami w przeglądarce Chrome

 0