Google ułatwia przejście na iPhona? Chodzi o przenoszenie zdjęć i nagrań ze Zdjęć Google do iCloud

Google ułatwia przejście na iPhona? Chodzi o przenoszenie zdjęć i nagrań ze Zdjęć Google do iCloud

Osoby korzystające ze Zdjęć Google będą mogły przenieść bezpośrednio swoje zdjęcia nagrania i nie tylko do usługi Zdjęcia w iCloud. Google ogłosił tę możliwość podając również ograniczenia dotyczące typów plików oraz rodzajów kont.

 

Przejście z Androida na iPhone'a będzie teraz przyjemniejsze. W ramach Data Transfer Initiative Google ogłosiło wczoraj bardzo ważną nowość dla osób korzystających ze Zdjęć Google i chcących przejść na iCloud. Użytkownicy Zdjęć Google mogą bezpośrednio przesyłać nagrania, zdjęcia, albumy oraz opisy do usługi Zdjęcia w iCloud. Jest to uzupełnienie istniejącej już metody, która początkowo umożliwiała przenoszenie ze Zdjęć w iCloud do Zdjęć Google.

Dyrektor Wykonawczy Data Transfer Initiative poinformował wczoraj, że ta oferta Apple oraz Google będzie wdrażana w ciągu najbliższego tygodnia.

Google informuje, że w trakcie przenoszenia do usługi innej firmy robiona jest kopia plików. Oznacza to, że ani zdjęcia, ani nagrane filmy nie są usuwane z konta Google.

Zgodnie z ogłoszeniem typy plików, które można przenieść to:

Zdjęcia: .jpg, .png, .gif, .webp, .avif oraz większość plików RAW
Wideo: .mp4, .mov, .m4v, .mpg, mkv, .mod, .mmv, avi, .divx, .tod, .wmv, .asf, .3gp, .3g2, .m2t, .m2ts, .mts

Należy też wiedzieć, że nie ze wszystkich rodzajów konta Google można dokonać transferu zdjęć i filmów. Obecnie z funkcji tej nie skorzystają:

  • Konta dla dzieci poniżej wieku obowiązującego w ich kraju
  • Konta w pracy, szkole lub innych organizacjach
  • Konta z włączoną Ochroną zaawansowaną

Przenoszenie zdjęć do iCloud odbywa się poprzez Google Takeout. Na tę chwilę na liście wyboru usługi, do której chcemy przenieść nasze zdjęcia znajduje się wyłącznie Flickr, Microsoft OneDrive oraz SmuMug. Dyrektor Wykonawczy Data Transfer Initiative poinformował wczoraj, że ta oferta Apple oraz Google będzie wdrażana w ciągu najbliższego tygodnia. Trzeba zatem zwyczajnie chwilę poczekać.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google ułatwia przejście na iPhona? Chodzi o przenoszenie zdjęć i nagrań ze Zdjęć Google do iCloud

 0