Google usprawni Gmaila. Klient pocztowy wzbogaca się o przydatną funkcję

Google usprawni Gmaila. Klient pocztowy wzbogaca się o przydatną funkcję

Gmail to popularny klient pocztowy Google, który jest regularnie rozwijany i wzbogaca się o nowe funkcje, takie jak najnowsza technologia uczenia maszynowego, która ma zapewnić dokładniejsze wyniki wyszukiwana w Gmailu.

Gmail skorzysta ze sztucznej inteligencji, by usprawnić wyszukiwanie

Obecny od 20 lat Gmail, z którego obecnie codziennie korzystają miliony osób na całym świecie, dał użytkownikom alternatywę dla innych klientów pocztowych. Usługa Google odpowiada za ponad 27% wszystkich otwieranych wiadomości e-mail i ponad 330 miliardów wysłanych wiadomości e-mail każdego dnia. I nie jest tajemnicą, że sama liczba e-maili wysyłanych i odbieranych każdego dnia może sprawić, że utrzymanie uporządkowanej skrzynki odbiorczej stanie się misją niemalże niemożliwą. Zespół Google Workspace Updates chce usprawnić działanie swojego klienta pocztowego wprowadzając rozwiązanie bazujące na uczeniu maszynowym.

Gmail ma korzystać z usprawnionej funkcji wyszukiwania treści bazującej na AI.

Gmail funkcja AI

Wpis na blogu wskazuje, że Google udostępnia funkcję wykorzystującą najnowsze technologie uczenia maszynowego w celu dostarczania dokładniejszych wyników wyszukiwania w Gmailu. To rozwiązanie ma na celu zapewnienie bardziej ukierunkowanego i precyzyjnego zestawu wyników wyszukiwania w kliencie pocztowym. Użytkowników Gmaila, których denerwuje wyszukiwanie treści, będą automatycznie wspomagani przez nowo zintegrowane modele uczenia maszynowego Google. Uwzględniają one hasła wyszukiwane przez użytkownika i ostatnie e-maile, aby uzyskać bardziej trafne wyniki, które są ściśle dopasowane do zapytania użytkownika.

We wpisie na blogu stwierdza się, że wyniki wspomagane przez sztuczną inteligencję będą prezentowane u góry wyników w dedykowanej sekcji, a następnie będą widoczne wszystkie inne zazwyczaj zwracane wyniki, uporządkowane według aktualności. Nowa funkcja jest wdrażana u wszystkich użytkowników Gmaila i nie wymaga żadnych dodatkowych działań ani konfiguracji. W przypadku aplikacji mobilnej będziemy używać paska wyszukiwania Gmaila w normalny sposób, wprowadzając słowa kluczowe wymagane do uzyskania trafnych i pożądanych wyników wyszukiwania.

Kiedy funkcja będzie dostępna?

Nowa funkcja wyszukiwania w Gmailu zaczęła być wdrażana w cyklach Google Rapid Release i Scheduled Release 2 czerwca 2023 r. Rapid Release udostępnia nowe funkcje konsumentom natychmiast po ich wdrożeniu przez Google, co skutkuje brakiem okresu próbnego oraz natychmiastową dostępnością. Cykl zaplanowanych wydań zwykle rozpoczyna się 1-2 tygodnie po cyklu wdrażania szybkich wydań.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google usprawni Gmaila. Klient pocztowy wzbogaca się o przydatną funkcję

 0