Google w końcu udostępnia długo wyczekiwaną funkcję dla Androida

Google w końcu udostępnia długo wyczekiwaną funkcję dla Androida

Google oficjalnie ogłosiło, że w końcu włącza długo oczekiwaną ulepszoną sieć Find My Device dla Androida, która działa nawet na urządzeniach offline. Funkcja ta będzie dostępna na całym świecie na urządzeniach z Androidem 9 lub nowszym, począwszy od USA i Kanady.

W sieci będzie ponad miliard urządzeń, dzięki czemu zlokalizowanie naszego urządzenia powinno być bardzo łatwe, nawet gdy będzie ono offline. Jako bonus dla Pixela 8 i Pixela 8 Pro będzie można je śledzić nawet po wyłączeniu zasilania lub wyczerpaniu się baterii, dzięki „specjalistycznemu hardware'owi stosowanemu w Pixelach”.

Od maja Chipolo i Pebblebee będą udostępniać nowe trackery Bluetooth, które będzie można zlokalizować w aplikacji Find My Device, ponieważ zostały stworzone specjalnie dla nowej sieci Find My Device. Będą także kompatybilne z alertami nieznanych trackerów zarówno na Androidzie, jak i iOS, aby chronić przed niechcianym śledzeniem. Dodatkowe trackery Bluetooth pojawią się jeszcze w tym roku od eufy, Jio i Motoroli.

W sieci będzie ponad miliard urządzeń, dzięki czemu zlokalizowanie naszego urządzenia powinno być bardzo łatwe, nawet gdy będzie ono offline.

Jeśli jesteśmy blisko zagubionego urządzenia, ale nadal go nie widzimy, pojawi się przycisk „Znajdź w pobliżu”, który pomoże dokładnie określić, gdzie ono się znajduje w naszej okolicy. Będzie to działać z wyżej wymienionymi nowymi trackerami Bluetooth od maja.

Find My Device

Jeśli jesteśmy w domu i posiadamy urządzenia Nest, aplikacja Find My Device będzie w stanie określić odległość zagubionego urządzenia od tych urządzeń Nest. Wreszcie, możemy także „udostępniać” urządzenia innym osobom, aby łatwiej je znaleźć, jeśli zaginą.

Google twierdzi, że wdrożyło „wielowarstwowe zabezpieczenia” w swojej nowej sieci Find My Device, aby zapewnić nam bezpieczeństwo i prywatność danych osobowych. Na przykład dane o lokalizacji są szyfrowane od początku do końca, a zbiorcze raportowanie lokalizacji urządzenia to „pierwsza w swoim rodzaju funkcja bezpieczeństwa”, która zapewnia dodatkową ochronę przed niechcianym śledzeniem z powrotem do domu lub lokalizacji prywatnej.

Find My Device

W najbliższej przyszłości do słuchawek JBL, Sony i innych trafią aktualizacje oprogramowania, które umożliwią im dołączenie do sieci Google Find My Device.

Uruchomienie przez Google nowej funkcji Find My Device było wstrzymywane od miesięcy w oczekiwaniu, aż Apple zaimplementuje niechciane zabezpieczenia przed śledzeniem w iOS. Wygląda na to, że w końcu będzie to dostępne w systemie iOS 17.5, który powinien zostać wydany wkrótce, i dlatego nowa sieć Find My Device jest już dostępna.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google w końcu udostępnia długo wyczekiwaną funkcję dla Androida

 0