Google wkrótce pozwoli nam wybierać spośród większej liczby wyszukiwarek na Androidzie

Google wkrótce pozwoli nam wybierać spośród większej liczby wyszukiwarek na Androidzie

W 2018 r. Google zostało ukarane ogromną grzywną w wysokości 4,34 miliarda euro za naruszenie unijnych przepisów antymonopolowych, które obejmowały powiązanie wyszukiwarki Google z aplikacjami przeglądarek. W ciągu ostatnich kilku lat firma wprowadziła kilka zmian w swoim systemie operacyjnym, aby zapewnić użytkownikom na terenie Unii Europejskiej więcej opcji, takich jak „ekran wyboru”, za pomocą którego użytkownicy mogą wybrać preferowanego dostawcę wyszukiwarki. Teraz firma ogłosiła ostateczny zestaw zmian w tym ekranie wyboru, który trafi do europejskich klientów we wrześniu.

Google ogłosiło ostateczny zestaw zmian w ekranie wyboru, który trafi do europejskich klientów we wrześniu.

Google wkrótce pozwoli nam wybierać spośród większej liczby wyszukiwarek na Androidzie

W przyszłości uczestnictwo będzie bezpłatne dla wszystkich kwalifikujących się dostawców wyszukiwania. Google początkowo wdrożyło ekran wyboru z obsługą maksymalnie czterech dostawców - w tym siebie - ustawionych losowo. Zapowiedział także kontrowersyjny system aukcji, za pomocą którego co kwartał dodawał do ekranu trzech oferentów z najlepszymi ofertami finansowymi. Niektórzy dostawcy wyszukiwania, tacy jak DuckDuckGo, krytykowali firmę za tę praktykę, twierdząc, że zachęca to dostawców wyszukiwania do maksymalizacji zysków, naruszając prywatność użytkowników. Jednak Google otwiera teraz proces dla wszystkich kwalifikujących się dostawców wyszukiwania. 

Gigant technologiczny powiedział, że: „Od zawsze wierzyliśmy w oferowanie ludziom i firmom możliwości wyboru i konkurowanie z zaletami naszych usług. I wiemy, że ludzie wybierają Google, ponieważ jest pomocny; nie dlatego, że nie ma alternatyw. Dlatego nadal będziemy inwestować w wyszukiwarkę Google i Androida, aby były one najbardziej przydatnymi dostępnymi produktami, i doceniamy otwarty dialog z Komisją Europejską w tych obszarach”. Dodatkowo na ekranie wyboru będzie teraz wyświetlanych więcej opcji. Więcej szczegółów na temat procesu aplikacyjnego znajdziecie tutaj. Zmiany zostaną wprowadzone na Androidzie w Europie do września bieżącego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google wkrótce pozwoli nam wybierać spośród większej liczby wyszukiwarek na Androidzie

 0