Google wycofało ze sprzedaży pierwsze wydania Pixel oraz Pixel XL

Google wycofało ze sprzedaży pierwsze wydania Pixel oraz Pixel XL

Po blisko dwóch latach Google postanowiło zakończyć dystrybucję swych pierwszych flagowców. Oczywiście może to oznaczać rychłą zapowiedź trzeciej generacji serii. 

Pixel oraz Pixel XL zostały wprowadzone na rynek w 2016 roku spotykając się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno recenzentów, jak i zwykłych konsumentów głównie dzięki unikalnemu, minimalistycznemu designowi, solidnemu aparatowi, czy tak pożądanej przez wielu czystej wersji Androida bez zainstalowanych zbędnych zapychających pamięć aplikacji. Jeżeli planowaliście zakup właśnie któregoś z wymienionych modeli, poczujecie spory zawód, albowiem Google postanowiło zakończyć ich sprzedaż. Smartfony są już niedostępne w oficjalnym sklepie amerykańskiej firmy. Oczywiście sprawa dotyczy wyłącznie pierwszych wersji Pixel a druga generacja, jest wciąż dostępna do kupna (sytuacja zapewne odmieni się w momencie zapowiedzi Pixel 3).

Google zakończyło oficjalną dystrybucję Pixel i Pixel XL jednak w dalszym ciągu możemy je nabyć u zewnętrznych sprzedawców

Notabene wspomniane telefony nadal możemy nabyć w wielu zewnętrznych sklepach, czy aukcjach internetowych, aczkolwiek ich cena zapewne wzrośnie po ogłoszeniu owej decyzji. Nie wiemy czemu Google, wycofało z dystrybucji te bardzo dobre telefony, ale chodzi najpewniej o ostatnie spadające zainteresowanie starszymi produktami korporacji. Pixel wyposażono w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 o taktowaniu 2,15 GHz i 4 GB RAM pamięci RAM. Aparat Sony IMX378 12,3 Mpx, mimo iż nie równał się z flagowcami od Sony, to pozwalał na wykonywanie naprawdę porządnej jakości zdjęć. Pierwsze modele telefonów cieszyły się naprawdę sporym wzięciem jednakże wraz z nadejściem Pixel 2, zaczęły odchodzić do lamusa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google wycofało ze sprzedaży pierwsze wydania Pixel oraz Pixel XL

 0