Google zakazuje reklam kryptowalut. To kolejny cios w kryptowaluty

Google zakazuje reklam kryptowalut. To kolejny cios w kryptowaluty

Google wprowadziło zakaz reklamowania kryptowalut poprzez wszystkie swoje kanały. Posunięcie to dotknie wszystkich kampanii reklamowych startupów ICO, giełd wymiany walut, cyfrowych portfeli oraz porad co do wymian i inwestowania w kryptowaluty.

Nowa polityka ma zostać wprowadzona już w czerwcu, jednak nie wiadomo czemu Google zdecydowało się na taki ruch, choć podejrzewać można, że chodzi tu o ochronę swoich klientów, przez skomplikowanymi i opartymi na spekulacjach działaniami. Google idzie w tym momencie w ślady Facebooka, który już w styczniu zakazał takich reklam, ponieważ zdecydowana ich większość dotyczyła firm, które działały na szkodę klientów. Decyzja Google dotyczyć będzie reklam wyświetlanych zarówno w wynikach wyszukiwania, w serwisie YouTube oraz tych umieszczanych na stronach internetowych zewnętrznych podmiotów, gdzie wyświetlane są za pośrednictwem choćby kanałów AdSense.

Bitcoin, Ethereum i Ripple zareagowało na te wieści spadkiem cen

W ślad za ogłoszeniem stanowiska Google pojawiły się doniesienia od użytkowników Google AdWords, kórzy zauważyli spadki w wydajności ich kampanii reklamowych związanych z kryptowalutami, choć Google zaprzecza, że wprowadziło już teraz jakiekolwiek ograniczenia. Google planuje również wprowadzić ograniczenia związane z reklamowaniem innych usług finansowych. Osoby, które będą chciały zamieszczać reklamy w tych kategoriach, będą zobowiązane do posiadania odpowiednich licencji wydanych w kraju, do którego obywateli kierują reklamę, jak również będą musieli być zatwierdzeni przez Google. "To bardzo dobre posunięcie" - powiedział kryptowalutowy sceptyk David Gerard oraz autor Attack of the 50ft Blockchain - "Jeśli jesteś wykwalifikowanym handlowcem albo akredytowanym inwestorem to w porządku - oznacza to, że jesteś bogaty i Twoje pieniądze to Twój problem. Jednakże ten biznes nie powinien być reklamowany i kierowany do zwykłych ludzi".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google zakazuje reklam kryptowalut. To kolejny cios w kryptowaluty

 0