Google zbanowało "Symulator Niewolnictwa". Gra pozwalała kupować i torturować czarnych niewolników

Google zbanowało "Symulator Niewolnictwa". Gra pozwalała kupować i torturować czarnych niewolników

Google wyrzuciło ze swojego sklepu kontrowersyjną grę po protestach w Brazylii. Aplikacja, która nosi nazwę "Slavery Simulator" i jest dostępna w języku portugalskim, umożliwia graczom kupowanie, sprzedawanie i torturowanie czarnych wirtualnych "niewolników". Gra miała na celu generowanie wirtualnego bogactwa poprzez handel niewolnikami i tworzenie strategii, które miały utrudnić zniesienie instytucji niewolnictwa.

Po oburzeniu w Brazylii i oskarżeniach o promowanie rasizmu, prokuratura podjęła śledztwo w sprawie "mowy nienawiści" związanego z tą grą. Setki osób pobrało tę kontrowersyjną aplikację, co doprowadziło do podjęcia działań prawnych. W odpowiedzi na zgłoszenia Google postanowiło wycofać aplikację ze swojej platformy. Decyzja ta ma na celu zatrzymanie dalszego szerzenia treści, które wywołują nienawiść i promują rasizm.

Aplikacja zawierała zastrzeżenie potępiające „wszelkie rodzaje niewolnictwa” i twierdzące, że gra jest „wyłącznie w celach rozrywkowych”.

Brazylijskie ministerstwo ds. równości rasowej poinformowało, że zwróciło się do Google o wprowadzenie środków „odfiltrowujących treści zawierające mowę nienawiści, nietolerancję i rasizm” oraz „zapobiegających ich rozprzestrzenianiu się tak łatwo, bez moderacji”. Rasizm nadal stanowi problem w Brazylii, ostatnim kraju obu Ameryk, który w 1888 roku zniósł niewolnictwo. Ponad 56 procent ludności to Afro-Brazylijczycy.

„Brazylia jest jednym z krajów o największej liczbie konsumentów na platformach Google i tam można znaleźć tę aplikację, która przypomina erę niewolnictwa, z premiami dla tych, którzy najbardziej torturują” – powiedziała Renata Souza, lewicowa deputowana regionalna w Rio de Janeiro . „To nie tylko rasizm, ale także faszyzm” – powiedziała AFP. „Tutaj w Brazylii mamy ruch neofaszystowski, który nie boi się pokazać… z powodu braku regulacji w sieciach społecznościowych”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google zbanowało "Symulator Niewolnictwa". Gra pozwalała kupować i torturować czarnych niewolników

 0