Google zmienia wygląd Gmaila

Google zmienia wygląd Gmaila

Gmail jest obecnie najpopularniejszym klientem email na świecie. Nic więc dziwnego, iż jego autorzy postanowili po paru latach odmienić nieco wygląd oraz zaimplementować parę ciekawych opcji. 

Jak wynika z informacji uzyskanych przez portal The Verge, Google planuje odświeżyć wygląd swego klienta pocztowego (obecnie zmiany są testowane przez partnerów firmy). Ogółem całość funkcjonalnością ma zbliżyć się do tego co producent, oferuje w aplikacji mobilnej. Wśród wielu interesujących funkcji warto wymienić przykładowo inteligentne sugestie pozwalające udzielać szybkich odpowiedzi na otrzymane mejle. Dodatkowo otrzymamy możliwość czasowego usuwania poczty z katalogu Odebranych do momentu, aż nie udzielimy na nie odpowiedzi. Wspomniane elementy są już od dawna dostępne w mobilnej wersji Gmaila i należy przyznać, iż dostaniemy bardzo interesujące oraz przydatne funkcjonalności, których brakowało w standardowym odpowiedniku.

W odświeżonym wyglądzie popularny klient pocztowy doczeka się wielu funkcji usprawniających pracę

W zmienionym wyglądzie Gmaila uwzględniono także nowy pasek boczny pozwalający na korzystanie z kalendarza Google oraz aplikacji do robienia notatek bądź zadań zlokalizowanych obok wiadomości email. Są to prawdopodobnie najbardziej przydatne rzeczy we wprowadzonej aktualizacji, ponieważ ułatwiają zaplanowanie spotkań lub zobaczenia wolnych terminów podczas odpisywania na wiadomość. Twórcy oferują trzy układy do wyboru, w tym domyślny widok, który wyróżnia załączniki takie jak dokumenty i zdjęcia, wygodny wariant niewyświetlający załączników oraz kompaktowy zwiększający liczbę wiadomości widocznych na jednej stronie. Google planuje wdrożyć wymienione nowinki dla wszystkich w przyszłym miesiącu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google zmienia wygląd Gmaila

 0