GoPro pozwala wreszcie zamienić Hero 8 Black w kamerkę internetową

GoPro pozwala wreszcie zamienić Hero 8 Black w kamerkę internetową

Ponieważ trwająca pandemia Covid-19 zmusiła miliony ludzi do pozostania w domach i poddania się kwarantannie, to niestety, ale posiadacze kamer sportowych GoPro, nie mają zbyt wiele okazji, by używać swoich urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem. Zamiast jednak odkładać kamerę do szuflady i włączać na YouTube kolejne filmiki instruktażowe typu "jak robić przejścia w filmach", można wykorzystać GoPro Hero 8 Black w sposób, jako dotąd nie był możliwy. Dzięki najnowszemu oprogramowaniu GoPro (póki co w wersji beta), można zamienić kamerę GoPro Hero 8 Black w kamerkę internetową... choć z pewnymi ograniczeniami.

GoPro wreszcie umożliwia wykorzystanie kamery GoPro, jako kamerki internetowej. Niestety jest to możliwe tylko w Hero 8 Black i póki co tylko na MacOS.

Idąc śladami gigantów aparatów fotograficznych takich jak Canon i Fujifilm, GoPro sprawiło, że teraz łatwiej jest zmienić przeznaczenie najnowszej kamery akcji i wykorzystywać ją jako kamerę internetową o wysokiej rozdzielczości. Wystarczy pobrać oprogramowanie układowe kamery internetowej GoPro w wersji beta i zainstalować je w urządzeniu. Trzeba także pobrać program do obsługi kamerki internetowej GoPro i zainstalować je na swoim komputerze. Następnie wystarczy podłączyć Hero 8 Black do systemu za pomocą kabla USB, włączyć i wskazać w ulubionej aplikacji do rozmów z wykorzystaniem kamery internetowej.

GoPro Hero8 Black może być używane jako kamera internetowa w wielu popularnych aplikacjach wideo, w tym Zoom, Google Meet, Microsoft Teams, Skype, Messenger Rooms i wielu innych. Warto zauważyć, że tylko najnowszy model Hero 8 Black jest kompatybilny z funkcją kamery internetowej. Co więcej, funkcja ta obecnie dostępna jest tylko dla MacOS, ale GoPro aktywnie rozwija wersję dla środowisk Windows. Warto również zauważyć, że nie można dostosować póki co pola widzenia, chociaż ma to być wprowadzone w przyszłości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GoPro pozwala wreszcie zamienić Hero 8 Black w kamerkę internetową

 0