Górnicy omijają zabezpieczenia kart RTX 3000 z ogranicznikiem LHR. Rośnie wydajność wydobycia

Górnicy omijają zabezpieczenia kart RTX 3000 z ogranicznikiem LHR. Rośnie wydajność wydobycia

NVIDIA od dłuższego czasu próbowała walczyć z górnikami kryptowalut, co miało polepszyć dostępność kart graficznych dla zwykłych graczy. Firma miała dwa podejścia do tematu i o il pierwszy to była totalna katastrofa, to układy Ampere w wersjach Light Hash Rate (LHR) zdawały się być odporne na łamanie blokad. Aż do teraz...

Oprogramowanie do kopania kryptowalut NBMiner pozwala odblokować część wydajności kart GeForce. Zgodnie z dziennikiem zmian, górnicy wciąż nie mają do dyspozycji 100% mocy GPU, ale karty RTX 3000 LHR ogą już zaoferować 70% swojej wydajności. Na rynku obecnie są dostępne karty graficzne RTX 3080, 3070 i 3060 Ti z nową wersją GPU, która zawiera ten algorytm LHR, który obcina wydajność układu o połowę, gdy wykryte zostaną działania mające na celu pozyskiwanie kryptowalut. Wcześniejsze blokady zostały odblokowane przez samą firmę NVIDIA, która „przypadkowo” wypuściła sterownik, który usunął ogranicznik.

NBMiner pozwala odblokować część wydajności kart NVIDIA GeForce RTX 3000 z ogranicznikiem LHR. Użycie algorytmu ethash do kopania Ethereum pozwala uzyskać 70% wydajności GPU. To sprawia, że karty te mogą znów stać się opłacalne dla górników.

Wszystkie obecnie produkowane procesory graficzne NVIDIA RTX 30, z wyjątkiem GeForce RTX 3090, są domyślnie wyposażone w limiter LHR. To poważnie wpływa na zdolność wydobycia i opłacalność tych kart. Krążyły pogłoski, że zamknięte grupy wydobywcze były w stanie odblokować wydajność LHR, ale jak dotąd nie opublikowano żadnego prawdziwego dowodu. Aktualizacja NBMiner nie odblokowuje całkowicie wydajności kopania chipów LHR, ale oferuje regulowaną wartość, która określa maksymalny hashrate, którą można odblokować dla określonego GPU. 

Deweloper sugeruje korzystanie z wartości 68%, co oznacza, że ​​GPU będzie oferować nie 50% ale 68% wydobywania Ethereum wyłącznie przy użyciu algorytmu ethash (żaden inny algorytm nie jest obecnie obsługiwany). To wciąż nie 100%, ale 70% wydajności to znacznie lepiej niż 50%. Jest to wartość już na tyle wysoka, że część górników może zacząć spoglądać w stronę kart graficznych NVIDIA RTX 3000 LHR, których atrakcyjność pod względem wydobycia właśnie się zwiększyła.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Górnicy omijają zabezpieczenia kart RTX 3000 z ogranicznikiem LHR. Rośnie wydajność wydobycia

 0