Gotham Knights. Najnowsza gra w uniwersum Batmana oficjalnie zaprezentowana na pierwszym trailerze

Gotham Knights. Najnowsza gra w uniwersum Batmana oficjalnie zaprezentowana na pierwszym trailerze

Po latach oczekiwań i spekulacji WB Games Montreal wreszcie oficjalnie zaprezentowało Gotham Knights, czyli najnowszą grę w uniwersum Batmana. Produkcja zgodnie z ostatnimi przeciekami zawiera tryb kooperacji, a gracze wcielą się w jedną z czterech proponowanych przez twórców postaci: Red Hood, Batgirl, Nightwing, Robina i co ciekawe na tej liście brakuje najważniejszego bohatera, Batmana. Oczywiście każda z nich posiada uniwersalne cechy, które przydadzą się w pokonywaniu wrogów podczas misji z kolei naszą główną grupą, przeciwko której walczymy jest Court of Owls. Czy brak Batmana jest zaskoczeniem? Dla niektórych fanów z pewnością, lecz jak podkreśliła jedna z autorek tytułu „Nie próbujesz zostać nowym Batmanem, stajesz się własnym superbohaterem”. Chociaż w Gotham Knights da się grać solo, to zaoferuje on kooperacyjną zabawę dla dwóch użytkowników, z kolei do naszej dyspozycji zostanie oddanych pięć dzielnic Gotham City oraz arsenał broni, który będzie ulegał zwiększeniu wraz z postępami w rozgrywce.

Gotham Knights z kooperacyjnym trybem dla dwóch graczy zadebiutuje na konsolach i komputerach w przyszłym roku.

Nie zabraknie także systemu doświadczenia, który sukcesywnie rozwiniemy dzięki przyznawanym za wykonywanie różnych aktywności punktów. Deweloperzy traktują nowego Batmana bardziej jako rozległy projekt z „żywym miastem” rozwijanym regularnie za sprawą aktualizacji m.in. z nowymi misjami. Co wiemy natomiast o losach Bruce Wayne'a? Według tego, co przedstawił nam sam trailer niestety Batman zginął w tajemniczych okolicznościach, prosząc jednocześnie na ostatnim nagraniu swoją ekipę o ochronę miasta i to jest to tak naprawdę dopiero wstęp do całej przygody. Gameplay pokazuje za to misję wykonywaną przez Batgirl, której towarzyszy Robin a ich zadaniem jest powstrzymanie Mr. Freeze'a manipulującego pogodą w celu zniszczenia miasta. Tak jak wspominaliśmy, każda z postaci cechuje się unikalnymi zdolnościami czy ciosami przykładowo Robin korzysta z usług satelitów, żeby przenieść się na krótki dystans, zaś Batgirl z umiejętności zbliżonych do Batmana.

Gotham Knights dziejący się w uniwersum Batman: Arkham trafi na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X w 2021 roku (dokładna data zostanie doprecyzowana w przyszłości). Czy nowy Batman bez Batmana to rozczarowanie? Zapewne dla niektórej części fanów uniwersum tak, ale grze należy dać szansę, być może będzie ona jedną z lepszych poświęconych popularnemu uniwersum. Ostatni tytuł Batman: Arkham Knight zadebiutował pięć lat temu stanowi zwieńczenie przygody Bruce Wayne'a zapoczątkowaną w wydanym w 2009 roku Batman: Arkham Asylum. Warto wspomnieć, że Batman: Arkham City sprzedał się na poziomie 12,5 mln egzemplarzy, generując zarobek w wysokości ponad 600 milionów dolarów. Mimo iż nie są to dane oficjalne podchodzące od wydawcy czy deweloperów to raczej należy uznać je za wiarygodne, gdyż ich źródłem jest były globalny menedżer marketingu, który wówczas pracował dla wydawcy Batman: Arkham.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gotham Knights. Najnowsza gra w uniwersum Batmana oficjalnie zaprezentowana na pierwszym trailerze

 0