GPT-4 Turbo to najpotężniejszy model wielkojęzykowy OpenAI

GPT-4 Turbo to najpotężniejszy model wielkojęzykowy OpenAI

Podczas swojej pierwszej w historii konferencji programistów OpenAI zaprezentowało GPT-4 Turbo, zupełnie nową wersję dużego modelu językowego, na którym opiera się jego flagowy produkt, ChatGPT. Najnowszy model jest w stanie pomieścić znacznie dłuższe dane wejściowe niż poprzednie wersje - aż do 300 stron tekstu w porównaniu z obecnym limitem wynoszącym 50. Oznacza to, że teoretycznie podpowiedzi mogą być znacznie dłuższe i bardziej złożone, a odpowiedzi bardziej zaawansowane.

GPT-4 Turbo

OpenAI zaktualizowało także dane, na których trenowany jest GPT-4 Turbo. Firma twierdzi, że najnowszy model ma wiedzę o świecie do kwietnia 2023 r. W przypadku poprzedniej wersji był to wrzesień 2021 r., choć ostatnie aktualizacje modelu GPT-4 (bez Turbo w nazwie) obejmowały możliwość przeglądania Internetu w celu uzyskania najnowszych informacji.

OpenAI zaprezentowało GPT-4 Turbo, zupełnie nową wersję dużego modelu językowego, na którym opiera się jego flagowy produkt, ChatGPT.

GPT-4 Turbo akceptuje także obrazy jako podpowiedzi bezpośrednio w oknie czatu, gdzie może wygenerować napisy lub podać opis tego, co przedstawia obraz. Będzie także obsługiwać żądania zamiany tekstu na mowę. Użytkownicy będą teraz mogli bezpośrednio przesyłać dokumenty i prosić usługę o ich analizę – jest to funkcja, którą od miesięcy oferują inne chatboty AI, takie jak Claude firmy Anthropic.

OpenAI

Dla deweloperów korzystanie z najnowszego modelu będzie faktycznie trzykrotnie tańsze. OpenAI twierdzi, że tnie koszty tokenów wejściowych i wyjściowych – jednostki używanej przez duże modele językowe do rozumienia instrukcji i udzielania odpowiedzi.

100 milionów aktywnych użytkowników ChatGPT 

Oprócz ogłoszenia swojego najnowszego modelu wielkojęzykowego, OpenAI ujawniło, że ChatGPT ma obecnie ponad 100 milionów aktywnych użytkowników tygodniowo na całym świecie i jest używany przez ponad 92 procent firm z listy Fortune 500. Firma oświadczyła także, że będzie bronić klientów, w tym przedsiębiorstw, nie tylko przed roszczeniami prawnymi z tytułu naruszenia praw autorskich, jakie mogą wyniknąć w wyniku korzystania z jej produktów, ale także pokryje poniesione z tego powodu koszty.

Podczas OpenAI Dev Day zaprezentowano także pojedyncze aplikacje „mini-ChatGPT”, małe narzędzia skupiające się na jednym zadaniu, które można zbudować nawet bez umiejętności kodowania. GPT utworzone przez społeczność można natychmiast udostępnić, a OpenAI otworzy „sklep”, w którym zweryfikowani twórcy będą mogli udostępnić swoje dzieła każdemu.

Firma nie ogłosiła, kiedy GPT-4 Turbo wyjdzie z wersji preview i będzie bardziej ogólnie dostępny. Dostęp do GPT-4 kosztuje obecnie 20 dolarów miesięcznie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GPT-4 Turbo to najpotężniejszy model wielkojęzykowy OpenAI

 0