Gra Alan Wake pojawi się jako serial telewizyjny

Gra Alan Wake pojawi się jako serial telewizyjny

Póki co, wbrew nadziejom wielu fanów gry Alan Wake nie powstaje kontynuacja produkcji. Remedy Entertainment zapowiedziało jednak, że gra zostanie przeniesiona na ekran w postaci serialu telewizyjnego, przy współpracy z Contradiction Films. Sam Lake, oryginalny twórca ma być mocno zaangażowany w produkcję i zostanie wykorzystany skrypt stworzony na potrzeby sequela gry, o ile oczywiście serial zdobędzie wystarczającą popularność, by zamówić jego kontynuację. Gra Alan Wake otoczona jest całkiem sporą grupą zagorzałych fanów, którzy mimo że od premiery upłynęło 8 lat, wciąż są aktywną społecznością. Informacja o stworzeniu serialu na podstawie tej gry jest o tyle ciekawa, że Alan Wake był właśnie inspirowany serialami telewizyjnymi, co było można mocno odczuć we fragmentaryczności gry, mające przypominać odcinki serialu. Takie prowadzenie narracji może jedynie ułatwić adaptację produkcji.

Alan Wake to nie najświeższa, ale wciąż żywa w pamięci graczy produkcja, która zostanie przestawiona w formie serialu. Póki co wygląda to dość obiecująco.

Według doniesień portalu Variety, twórcą i prowadzącym projekt  mrocznych przygód pisarza jest Peter Calloway, który w swoim dorobku ma m.in. dobrze oceniany serial Legion. "Alan Wake to właściwie serial telewizyjny umieszczony w grze" - wyjaśnia producent Tomas Harlan "To była wizja jaką miał Sam Lake. Miały na nią wpływ takie produkcje jak 'Strefa Mroku', 'Sekretne okno' dzieła Hitchcocka, 'Przystanek Alaska' i wiele amerykańskiej telewizji... Chcemy ściśle współpracować z Samem. Sam jest ogromną częścią tego wszystkiego. To jego dziecko". Sam Lake dodaje natomiast: "Przez te wszystkie lata pracowaliśmy na różnymi koncepcjami gry i różnymi historiami napisanymi i rozgrywającymi się w świecie gry Alan Wake, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Cały ten materiał będzie potencjalnym źródłem materiałów dla serialu".

Gra Alan Wake została wydana w 2010 roku, a stworzyła ją firma Remedy Entertainment, stojąca m.in. za rewelacyjną serią Max Payne. Główny bohater to pisarz powieści grozy, który szuka inspiracji do swoich powieści w koszmarach. Gy dopada go niemoc twórcza, wyrusza w poszukiwaniu natchnienia do małego miasteczka Bright Falls. Gdy po przybyciu na miejsce zostanie porwana jego żona, Alan rusza jej na pomoc, po drodze mierząc się z postaciami ze swoich książek. Póki co nie wiadomo kiedy ruszy produkcja, nie są nawet znane szczegóły fabuły, jednak twórcy zapowiadają, że historia z gry zostanie rozbudowana, podobnie jak świat bohaterów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gra Alan Wake pojawi się jako serial telewizyjny

 0