Gra planszowa w klimacie Resident Evil okazała się strzałem w dziesiątke

Gra planszowa w klimacie Resident Evil okazała się strzałem w dziesiątke

Są tu fani planszówek? Nadchodzi Resident Evil 2 - The Board Game, na którą twórcy zebrali ponad 1,000,000 USD na serwisie crowdfundingowymKickstarter.

Steamforged Games postanowiło wydać kolejną grę planszową, wybór padł na Resident Evil 2. Wszystko w ramach luźnego pomysłu i raczej jako zajawki niż nadziei na ogromne przedsięwzięcie. Jednak popularność projektu przerosła najśmielsze oczekiwania. Twórcy postanowili o swoich zamiarach podzielić się wśród fanów, tym samym próbując pozyskać pieniądze na realizację planów. Tak o to planszowa wersja gry Resident Evil 2 pojawiła się na popularnej platformie crowdfuningowejKickstarter. Aby zrealizować zamierzone cele, Steamforged Games potrzebowało 150 000 GBP, te fundusze pojawiły się w niecałe 60 minut. Fenomenem okazała się jednak całościowa pozyskana kwota, która okazała się kilkukrotnie większa. Udało się uzbierać około 800 561 GBP, co w przybliżeniu daje 1 056 262 USD, a to natomiast ponad 3 800 000 PLN. Cała sytuacja jest idealnym przykładem na to, że społeczność graczy może tworzyć wielkie rzeczy i nie kończy się to jedynie na grach komputerowych.
 

Resident Evil przełożony na grę planszową – twórcy zebrali ponad milion dolarów!

 

Do dyspozycji gracza oddane zostaną znane postaci z gry – to właśnie nimi będziemy wykonywać określone zadania i przemierzać świat zombie. Ponadto planszówka oferuje ogrom kart z umiejętnościami i opisami, figurek potworów, bossów czy obiektów oraz oczywiście samą planszę, na której przyjdzie się nam poruszać. Aby jeszcze bardziej przybliżyć wam cały projekt, twórcy postanowili stworzyć materiał wideo ukazujący oczywiście wygląd, ale także gameplay. Zgodnie z planami, planszówka Resident Evil 2 zadebiutuje we wrześniu 2018 roku i do tego czasu będzie można ją nabyć w pre-orderze w nieco niższych cenach na stronie producenta, co więcej nie będą z tym mieli problemu także Polacy, ponieważ Steamforged Games zadbało, aby zapewnić wysyłkę do wszystkich zakątków świata.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gra planszowa w klimacie Resident Evil okazała się strzałem w dziesiątke

 0