Gracie w Fortnite? Sprawdźcie, czy nie zniknęły Wam pieniądze z konta

Gracie w Fortnite? Sprawdźcie, czy nie zniknęły Wam pieniądze z konta

Fortnite to obecnie jedna z najpopularniejszych gier sieciowych, co oczywiście sprawiło, że tytułem tym zainteresowali się także cyberprzestępcy. W konsekwencji na oficjalnym forum gry oraz w serwisie Reddit pojawiły się liczne odniesienia graczy, którzy dostrzegli nieautoryzowane wydatki na swoich kontach.

Jeden z poszkodowanych wyznał w rozmowie z Kotaku, że był zaskoczony, kiedy znajomy wysłał mu wiadomość z zapytaniem, czy kupował bazowy pakiet "Save the World". Ten zarzekał się bowiem, że jego status twierdził, iż gra w ten tryb, jednak sam zainteresowany, jak większość graczy, bawił się jedynie w darmowym Battle Royale, a dodatkowo w tym czasie nie logował się na swoje konto. Po tej informacji sprawdził jednak email i ku swojemu zaskoczeniu odkrył rachunek na prawie 250 USD. Oczywiście nie miał pojęcia jak ktokolwiek zyskał dostęp do jego konta, ale po skontaktowaniu się z biurem obsługi Epic Games, otrzymał pełny zwrot nielegalnie pobranej należności. Podobne historie przedstawiają inni gracze, a nieautoryzowane zakupy dotyczą kosmetycznych przedmiotów, rozszerzeń do gry oraz V-Bucksów (waluta w grze). Przynajmniej część rachunków wystawiono w języku rosyjskim.

Epic Games pracuje już nad rozwiązaniem problemu, ale warto dokładnie sprawdzić czy na naszym koncie powiązanym z profilem Epic Games (np. przez Paypal) nie pojawiły się jakieś nieautoryzowane wydatki

Niektórzy z graczy próbują rozwiązać problem od tygodni i część z nich już się niecierpliwi, ale wygląda na to, że Epic w końcu przystąpił do działania. Rzecznik firmy stwierdził, że mają świadomość tych naruszeń i pracują nad wyjaśnieniem i rozwiązaniem sytuacji, a obecnie wypłacane są środki osobom, które ucierpiały na skutek ataku. Producent stwierdził ponadto, że do naruszenia kont graczy wykorzystano dobrze znaną technikę hakerską i każdy kto uważa lub ma podejrzenie, że jego konto zostało narażone, powinien niezwłocznie skontaktować się działem wsparcia. Dodatkowo, Epic opublikował biuletyn bezpieczeństwa konta z poradami jak chronić się przed tego typu sytuacjami. Firma sugeruje także korzystanie z dwustopniowej weryfikacji (niedawno dodano taką opcję). Jeśli więc gracie w Fortnite i ostatnio odnotowaliście jakieś dziwne płatności za grę na swoim koncie, to powinniście skorzystać z tego formularza.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracie w Fortnite? Sprawdźcie, czy nie zniknęły Wam pieniądze z konta

 0