Gracz Fortnite zajmuje drugie w turnieju posługując się kontrolerem

Gracz Fortnite zajmuje drugie w turnieju posługując się kontrolerem

Impreza Fortnite World Cup jeszcze nie dobiegła końca, ale poznaliśmy nazwiska zwycięzców niektórych kategorii -  nyhrox oraz aquaa wygrali 3 miliony dolarów za zajęcie pierwszego miejsca w parach. Ich osiągnięcie zostało jednak częściowo przyćmione za sprawą innej pary, która uplasowała się na drugiej pozycji. Jaden "Wolfiez" Ashman, który tworzył duet z Rojo, posługiwał się podczas rozgrywek... kontrolerem. Generalnie podczas rozgrywek tego typu, najczęściej wykorzystywany jest standardowy zestaw mysz plus klawiatura, a szczególnie gdy mówimy o strzelankach, gdzie standardowy gryzoń zapewnia o wiele lepszą precyzję. Epic nie upiera się jednak przy tylko jednym rozwiązaniu i pozwala toczyć boje również przy użyciu kontrolerów Xbox One oraz Scuf Vantage.

Podczas turniejowych rozgrywek na PC króluje mysz i klawiatura. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny słuszny wybór...

Wokół tej decyzji pojawiły się pewne kontrowersje, ponieważ posługując się kontrolerem, otrzymuje się wsparcie w postaci wspomagania celowania. "Grają z tymi samymi ustawieniami, które są dostępne w grze na żywo" - powiedział przedstawiciel firmy Epic Games. Wolfiez wydaje się być dumny z powodu korzystania kontrolera. Na jego koncie YouTube znajduje się kilka filmów, w których zaznacza, że ​​jest "niepowstrzymanym graczem korzystającym z kontrolera. Jeden film wideo nawet udostępnia ustawienia z jakich korzysta:

Za swój występ podczas turnieju Wolfiez i jego partner wygrali 2,25 miliona dolarów. Dość niespodziewanym efektem ubocznym, jest wzrastająca popularność obu graczy oraz liczba fanów, celebrujących tak wysoki wynik graczy, którzy posługują się konsolowymi peryferiami. Zarówno Wolfiez, jak i aydan, kolejny gracz korzystający podczas rozgrywek z kontrolera, okazali się prawdziwą inspiracją dla innych, otrzymując niesamowite wsparcie w mediach społecznościowych. Czyżby argument o blokowaniu rozgrywek między platformowych z powodu przewagi myszy nad kontrolerem lub odwrotnie, właśnie przestał mieć tak wielkie znaczenie?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracz Fortnite zajmuje drugie w turnieju posługując się kontrolerem

 0