Gracz groził zabiciem szeryfa w grze Minecraft. Został aresztowany

Gracz groził zabiciem szeryfa w grze Minecraft. Został aresztowany

Policja w stanie New Jersey (Stany Zjednoczone) aresztowała 38-letniego mężczyznę po tym jak miał on grozić śmiercią szeryfowi florydzkiego hrabstwa Volusia. Podobno chciał to zrobić wyłącznie w Minecrafcie.

38-letni gracz ze stanu New Jersey w USA został zatrzymany przez tamtejszą policję po tym jak groził śmiercią szeryfowi florydzkiego hrabstwa Volusia. Szeryf na konferencji skrytykował organizacje neonazistowskie i skrajnie prawicowe, popierając jednocześnie społeczność żydowską, co nie spodobało się mężczyźnie. Richard Golden, bo tak nazywa się podejrzany to użytkownik forum 4chan, który dość aktywnie udziela się w internecie, a ostatnio upodobał sobie tematy polityczne i dyskusje z nimi związane. 38-latek wystosował groźbę pozbawienia życia na przytoczonym forum, co nie uszło uwadze policji, która odwiedziła mężczyznę i dokonała aresztowania.

Policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę, który groził śmiercią szeryfowi hrabstwa Volusia w grze Minecraft.

Szeryf Mike Chitwood w zeszłym miesiącu stał się celem skrajnej prawicy po tym, jak publicznie wystąpił w obronie lokalnej społeczności żydowskiej w odpowiedzi na „antysemicką propagandę” rozpowszechnianą przez neonazistów. „Po prostu strzel Chitwoodowi w głowę, a przestanie być problemem. Muszą znaleźć nowego faceta, który będzie problemem” – napisał Richard Golden, a to tylko część jego wypowiedzi. Po sugestii o to, by zabić szeryfa strzałem w głowę, Golden dodał, że chodzi o morderstwo w Minecrafcie, a nie w prawdziwym życiu. Na nic się to jednak zdało, bo policja mimo anonimowości użytkownika zdołała go wytropić i co logiczne potraktować sprawę poważnie.

Gracz Minecrafta

Do sieci trafiło nagranie z zatrzymania podejrzanego dokonanego w domu jego matki. Do sprawy odniósł się szeryf, który napisał, że „troll z 4chana musiał w końcu wyjść ze swojego pokoju”. Na razie nie wiemy, jak zakończy się sprawa, obecnie 38-latek siedzi w areszcie oczekując na proces. Cóż niektórzy toksyczni gracze przesadzają z nienawiścią wobec innych osób i niekiedy mówią, że zrobią coś komuś, ale tylko w grze. Widzimy, iż takie zabezpieczenie przed konsekwencjami nie zawsze działa a wystarczy po prostu nie grozić i podchodzić normalnie do innych osób. Niestety w społeczności graczy zwłaszcza w grach sieciowych toksyczność to spory problem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracz groził zabiciem szeryfa w grze Minecraft. Został aresztowany

 0