Gracz zgłosił swoją ulubioną grę i doprowadził do jej usunięcia ze Steam

Gracz zgłosił swoją ulubioną grę i doprowadził do jej usunięcia ze Steam

Workers & Resources: Soviet Republic to gra, która zyskała sławę po tym, jak pewien gracz, będąc wytrwałym w swych działaniach doprowadził do usunięcia jej ze Steam. Co zaskakujące mowa o fanie tego "dzieła". Czym mu podpadło?

Workers & Resources: Soviet Republic to ekonomiczna strategia typu city-builder polegająca budowaniu oraz rozwoju republiki radzieckiej i doprowadzeniu jej do rangi światowej potęgi. Grę wyróżnia dowolność w dążeniu do wymienionych założeń i brak konkretnych celów, to od gracza zależy, jak rozwinie własne państwo i z jakich źródeł będzie czerpał zyski. Tytuł był obecny na Steam we wczesnym dostępie od 2019 roku, zaś finalna wersja miała pojawić się w 2023 r. Ostatnio Workers & Resources: Soviet Republic nieoczekiwanie zniknął z platformy. Co bardziej zaskakujące do usunięcia gry ze sklepu Valve doprowadził jej... fan, który w przeszłości napisał nawet poradnik jak grać w realistyczny sposób.

Fan gry Workers & Resources: Soviet Republic doprowadził do usunięcia gry ze Steam.

Studio 3Division ze Słowacji przyznało, że był on "szanowanym członkiem społeczności". Dlaczego więc człowiek ten zgłosił tytuł za złamanie zasad DMCA? Najwyraźniej sprawa zaczęła się od chwili, gdy deweloperzy powiedzieli, że sami działają nad trybem zwiększającym realizm. Jednak by nie zostać posądzonym o kradzież pomysłu zaproponowali graczowi miejsce w napisach końcowych. 3Division zamierzało jednak dodać jego nazwisko, dopiero gdy tryb będzie gotowy i wrzucony do gry w ramach aktualizacji.

Ten po początkowej radości wpadł w złość i zaczął masowo zgłaszać filmy studia na YouTube za DMCA. W wyniku tego zachowania twórcy wycofali propozycję, co jeszcze bardziej zdenerwowało niepokornego fana. Rozpoczął on prawdziwą wojnę z deweloperami zgłaszając zwiastuny gry, stronę internetową obecnie prowadzącą do serwisu firmy, a finalnie doprowadzając do usunięcia Workers & Resources: Soviet Republic ze Steam. W raporcie napisał, iż ma prawa autorskie do realistycznego wariantu zabawy. Valve uwierzyło i zdjęło grę ze sklepu, w efekcie nie można jej kupić. Studio pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracz zgłosił swoją ulubioną grę i doprowadził do jej usunięcia ze Steam

 0