Gracze Apex Legends łamią zasadę trybu solo i łączą się w drużyny

Gracze Apex Legends łamią zasadę trybu solo i łączą się w drużyny

Remedy Entertainment udostępniło tymczasowo w grze Apex Legends długo wyczekiwany tryb solo, który zniknie 27 sierpnia (chociaż deweloperzy nie wykluczają, że w przypadku sporego zainteresowania dodadzą go na stałe). Domyślny brak wariantu rozgrywki pozwalającego na samotną walkę zdziwił wiele osób, ponieważ pozostali konkurencji Fortnite czy Playerunknown's Battlegrounds pozwalają na bitwy solo. Mimo wszystko społeczność zapewne nie zdaje sobie sprawy, że Apex Legends powstał głównie z myślą o kooperacji. Niestety po wprowadzeniu tej nowości niektórzy użytkownicy zapominają, że teoretycznie są skazani wyłącznie na siebie i muszą stawać oko w oko z napotkanymi losowo przeciwnikami bez dodatkowej pomocy. W konsekwencji prowadzi to do powstawania drużyn działających przeciwko pozostałym uczestnikom bitew.

Gracze Apex Legends nagminnie łamią zasadę trybu solo i łączą się w drużyny.

Sedno problemu tkwi tutaj w systemie wyboru dopasowania. Otóż jeśli ktoś zdecyduje się na tryb solo, a następnie wejdzie do kolejki w tym samym czasie co znajomy istnieje niemała szansa, że trafią do jednej sesji. Redaktor Kotaku potwierdził, iż testował to wraz z kolegą, zaś cała próba zakończyła się pełnym sukcesem. Mowa tu nie tylko o dwójce graczy, ale nawet „drużynach” składających się z trzech ludzi. Komunikacja jest w tym przypadku kluczem do sukcesu i tak co oczywiste ci szkodnicy porozumieją się ze sobą wykorzystując jeden z dostępnych komunikatorów głosowych np. Discord (wówczas zaplanowanie wszystkich ataków jest banalnie proste). Do tej pory na forach internetowych pojawiło się wiele dość krytycznych postów kierowanych w stronę tego rodzaju oszustów.

Przykładowy użytkownik przyznał, że w trakcie rozgrywki trafił nie na dwóch czy trzech współpracujących ze sobą przeciwników, lecz aż czterech, co tylko pokazuje ułomność całego systemu. Nie wiemy jak do sytuacji odniosą się twórcy, ale bez wątpienia powinny być rozdawane solidne bany za łamanie reguł. Pomimo iż wspólna gra z przyjaciółmi bywa niezwykle pasjonująca to przykre, że dochodzi do sytuacji, gdy rzeczeni goście zamiast przejść do właściwego trybu Apex Legends pragną psuć innym przyjemność płynącą z battle royale. Pod znakiem zapytania stanęła także opcja pozostawienia solo na dłużej. Możliwe, iż po tych testach deweloperzy całkowicie z niego zrezygnują.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gracze Apex Legends łamią zasadę trybu solo i łączą się w drużyny

 0